Polska marka biżuteryjna Umiar stworzyła kolczyki, które swoim kształtem nawiązują do błyskawicy - symbolu Strajku Kobiet. Zostały one wykonane ręcznie z cienkiego drucika, ze srebra próby 925. - Aby zamanifestować nasze wsparcie dla wszystkich, którzy walczą o swoje prawa zrobiłyśmy to, co potrafimy najlepiej, czyli projektować. Stworzyłyśmy model kolczyków Bellum, aby dodać kobietom otuchy i siły w wyrażeniu swojego sprzeciwu oraz buntu na obecną sytuację - mówią w rozmowie z nami założycielki marki, Magdalena Brzozowska i Malwina Wysińska.

Polska marka Umiar stworzyła kolczyki z symbolem Strajku Kobiet

Założycielki Umiaru cały dochód ze sprzedaży kolczyków Bellum zapowiedziały przeznaczyć na działania Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet. Błyskawice można kupić w sklepie internetowym marki w dwóch wersjach: srebrnej i wykonanej z pozłacanego srebra w cenach odpowiednio 170 i 190 złotych.

Umiar to powstała w 2015 roku polska marka biżuterii założona przez Magdalenę Brzozowską i Malwinę Wysińską z miłości do prostych form i pasji projektowania. Projektantki poznały się na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i od początku znajomości łączy je niezwykła nić porozumienia w odczuwaniu projektowanej rzeczywistości. Nazwa Umiar definiuje wartości, za którymi podążają projektantki: proste w formie i wyrazie projekty, szlachetne materiały, najwyższa jakość wykonania i rzemieślnicze doświadczenie.