Eurowizja 2021 za nami. Niezbyt dobrze tegoroczny konkurs wspominać będzie polska reprezentacja, która po raz trzeci z rzędu nie przeszła do decydującej fazy. Rafał Brzozowski z utworem "The Ride" nie podbił serc europejskiej publiczności i na etapie półfinałów zakończył swój udział w jednym z najpopularniejszych widowisk muzycznych na świecie. 

Szczegółowe wyniki koncertów półfinałowych poznaliśmy w sobotę tuż po zakończeniu wielkiego finału, który przypomnijmy wygrał włoski zespół Maneskin. Niestety, zgodnie z przewidywaniami bukmacherów i fanów konkursu, Polska w swoim półfinale nie liczyła się w walce o czołowe lokaty.

ZOBACZ TEŻ: Wyniki finału Eurowizji 2021. Sprawdź, kto wygrał! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Eurowizja 2021 - które miejsce zajęła Polska?

Z dorobkiem 35 punktów (18 pkt od jury i 17 pkt od telewidzów) zajęliśmy odległe 14. miejsce. Mimo że w klasyfikacji końcowej udało się nam wyprzedzić jedynie Czechy, Gruzję oraz Łotwę, to jeden kraj wyróżnił nasz występ maksymalną notą. "Dwunastkę" otrzymaliśmy od jurorów z San Marino. Jesteście zaskoczeni?

Głosy jury w półfinale dla Polski: San Marino (12 pkt), Bułgaria (3 pkt), Grecja (2 pkt), Dania (1 pkt). 

Głosy widzów w półfinale dla Polski: Mołdawia (7 pkt), Wielka Brytania (7 pkt), Austria (1 pkt), Islandia (1 pkt), Francja (1 pkt). 

W "polskim" półfinale najlepsza okazała się Szwajcaria, przed Islandią i Bułgarią. 

CZYTAJ TAKŻE: Paweł Skiba zaśpiewał w chórkach u Rafała Brzozowskiego. Internauci: "To Ty powinieneś stanąć w centrum sceny"