Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2021? Odpowiedź na to pytanie mieliśmy poznać dopiero w piątek 12 marca w programie "Pytanie na śniadanie". Wszystko wskazuje jednak na to, że Telewizji Polskiej nie udało się utrzymać tej informacji w tajemnicy do momentu oficjalnego ogłoszenia. Wiadomość o wyborze polskiego reprezentanta w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji już od rana krąży w sieci!

Eurowizja 2021 – kto z Polski?

Spekulacje na temat reprezentanta Polski na Eurowizji w Rotterdamie trwały wyjątkowo długo. Rozpoczęły się bowiem już w marcu ubiegłego roku, gdy Europejska Unia Nadawców zdecydowała się ze względów bezpieczeństwa po raz pierwszy w historii odwołać konkurs. Początkowo mówiło się o tym, że prawo do reprezentowania naszego kraju w 2021 roku najprawdopodobniej otrzyma automatycznie Alicja Szemplińska, która wygrała preselekcje do odwołanego przez pandemię konkursu. Wygląda jednak na to, że TVP ostatecznie zdecydowała się postawić na innego kandydata.

W ostatnich tygodniach w mediach pojawiły się też nieoficjalne informacje o tym, że propozycję startu na majowej Eurowizji otrzymała Maryla Rodowicz. Legenda polskiej piosenki miała jednak odrzucić tę ofertę. Jako potencjalnego kandydata na Woronicza wskazywano następnie Rafała Brzozowskiego. Z kolei faworytką internautów była do tej pory Cleo.

Rafał Brzozowski reprezentantem Polski na Eurowizji 2021

Na cztery dni przed oficjalnym ogłoszeniem polskiego reprezentanta i wykonywanego przez niego utworu w mediach pojawiła się informacją, że wybór TVP faktycznie padł na Rafała Brzozowskiego.

Rafał Brzozowski był naturalnym kandydatem, ponieważ kiedyś otarł się o zwycięstwo w preselekcjach i o mały włos nie wyleciał do Kijowa, by reprezentować nasz kraj na Eurowizji w 2017 roku. Szefostwo bardzo go lubi i mocno wierzy, że jego talent przekona również świat – donosi informator serwisu Plotek.pl.

W piątek Rafał nagrywał klip promujący piosenkę, z jaką powalczy o zwycięstwo – dodaje anonimowe źródło.

Tytuł utworu, z jakim prowadzący "Jaka to melodia?" i "The Voice Senior" poleci do Rotterdamu, na razie nie jest znany. Wiadomo już jednak, że piosenka jest utrzymana w klimacie dance.

Wszyscy myśleli, że postawi na balladę, w których w show "Jaka to melodia?" wypada świetnie. Rafał chciał jednak zaskoczyć i zdecydował się na taneczny numer. Liczy, że porwie do tańca całą Europę – czytamy.

Zaskoczył was wybór TVP?

SPRAWDŹ TEŻ: Kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja 2021? Znamy daty półfinałów i finału