Gwiazdy bez makijażu pokazują się stosunkowo rzadko. Na czerwonym dywanie praktycznie zawsze pozują perfekcyjnie "zrobione". W naturalnej wersji możemy je oglądać w zasadzie tylko wówczas, gdy paparazzi zrobią im zdjęcia z ukrycia. I wtedy zawsze jest sensacja, bo okazuje się, że znana pani z telewizji w rzeczywistości nie wygląda aż tak perfekcyjnie, jak przed kamerą. To oczywiście normalne, bo profesjonalny makijaż podkreśla to, co w nas najlepsze, a zakrywa to, co najgorsze. W połączeniu z piękną fryzurą i w odpowiednim świetle wszyscy moglibyśmy wyglądać jak hollywoodzkie gwiazdy. Jednak taki wizerunek nie ma w sobie zbyt wiele prawdy. Dlatego takie gwiazdy, jak Alicia Keys, Lady Gaga, Zoe Kravitz czy Christina Aguilera zaczęły walczyć z fałszywym obrazem piękna, sprzedawanym w mediach. Keys zupełnie przestała się malować. Lady Gaga w filmie "Narodziny Gwiazdy" jest naturalna, bez doklejonych rzęs, peruk i wymyślnych makijaży. Zoe Kravitz promuje naturalność i jedynie subtelny makijaż na czerwonym dywanie. A Aguilera wzięła udział w kilku sesjach, w których pozowała niepomalowana - pomogły jej wrócić na szczyt.

Najwyraźniej polskie gwiazdy zainspirowały się tymi z USA, bo na Instagramie ostatnio wprost roi się od selfies bez makijażu. Jeszcze więcej pojawiło się ich po niedawnym apelu Zofii Zborowskiej. Przypomnijmy, że influencerka namawiała znane Polki, do pokazywania w sieci swojego prawdziwego, nieperfekcyjnego oblicza. Marta Żmuda Trzebiatowska i Maffashion od razu odpowiedziały na apel Zborowskiej. Natomiast już wcześniej zdjęciami bez makijażu pochwaliły się m.in. Kasia Zielińska, Maja Bohosiewicz, Joanna Przetakiewicz, Małgorzata Socha, Julia Wieniawa czy Agnieszka Woźniak-Starak. Nawet Doda polubiła naturalny, delikatny wizerunek - wróciła do swojego koloru włosów, odkleiła doczepiane rzęsy, przestała się mocno malować.

Naszym zdaniem w naturalnej wersji wszystkie z wymienionych gwiazd wyglądają pięknie, a może nawet lepiej niż w pełnym makijażu - bo bardziej prawdziwie.

ZOBACZzdjęcia polskich gwiazd bez makijażu i zainspiruj się!