Dlaczego warto kupować od polskich marek? Nie tylko ze względu na kryzys wywołany pandemią i konieczność wsparcia gospodarki, ale przede wszystkim dlatego, że nasze rodzime brandy swoimi projektami wcale nie odstają od tych zagranicznych. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości ubraniach, które przetrwają więcej niż jeden sezon i nie chcesz martwić się, że za rogiem spotkasz dziewczynę w takiej samej sukience, jak Twoja - sprawdź produkty z polską metką.

Polskie marki odzieżowe: te firmy trzeba znać [the odder side, elementy, nago i inne]

Założycielki The Odder Side zaczynały od małej kolekcji prostych ubrań na co dzień, a dziś tworzą niesamowite kampanie i ubierają dziewczyny na całym świecie i planują otwarcie butiku w Stanach Zjednoczonych. Monika Kapłan opuściła LPP i zrezygnowała z funkcji global marketing directora marki Reserved, aby wejść na rynek z przełomową marką COMMITMENT, która tworzy stroje do jogi łącząc elegancję, trendy i wygodę. Son Trava tworzy najpiękniejsze pidżamy i "leniwe stroje", jakie kiedykolwiek widziałyście, a wszystko inspirowane wakacjami blisko natury, na rosyjskiej daczy.

Jakie marki warto jeszcze znać? Przedstawiamy 7 polskich firm, które pokocha każda miłośniczka klasyki - przeczytacie o nich w galerii.