Rynek biżuteryjny w Polsce jest dosyć wąski. Nowe polskie marki z biżuterią pojawiają się dosyć rzadko, w przeciwieństwie do tych oferujących chociażby odzież, których przybywa w zasadzie z miesiąca na miesiąc. Ich projekty wcale nie odstają jednak od proponowanych przez firmy zagraniczne z mocniejszą pozycją na rynku. My zachęcamy Was do wspierania rodzimych biznesów, szczególnie teraz - w dobie kryzysu wywołanego pandemią. Jeśli zależy Wam na dobrej jakości biżuterii, która zostanie z Wami na dłużej niż jeden sezon - koniecznie sprawdźcie nasze propozycje. Oto crème de la crème polskich marek biżuteryjnych, które naprawę warto znać.

Polskie marki biżuteryjne godne polecenia [Jagg, Rosa, Maar, Lau i inne]

Jagg. to marka założona przez Jagodę Marudę, którą docenią wszystkie miłośniczki klasyki i stylu vintage. Za najmłodszą w zestawieniu marką Maar stoją Agata Wojtczak i Antoni Bielawski, a ich projekty powstają w pracowni na warszawskiej Pradze. Szacunek do rzemiosła i współpraca z najlepszymi jubilerami to coś, co wyróżnia markę Rosa, którą tworzy Agnieszka Rosa.

Jakie firmy warto jeszcze znać? Przedstawiamy 6 polskich marek z biżuterią, które pokochacie - przeczytacie o nich w galerii.