Prince wiecznie żywy. Już wkrótce nastąpi premiera albumu zatytułowanego "Originals", czyli nowej płyty zmarłej w 2016 roku ikony muzyki R&B, soul, funk i pop. Na krążku znajdzie się w sumie 15 utworów, z czego aż 14 z nich nie zostało wcześniej wydanych w wersji, w której pierwotnie stworzył je Prince. Utwory zostały wyselekcjonowane z archiwum muzyka przez Troya Cartera w imieniu The Prince Estate i Jay-Z. Data premiery albumu nie została wybrana przypadkowo. Premiera "Originals" zaplanowana jest na 7 czerwca, czyli w dniu 61. urodzin Prince'a.

Pośmiertna płyta Prince'a online

Przez pierwsze dwa tygodnie od premiery wydawnictwo będzie dostępnie wyłącznie dla użytkowników serwisu muzycznego TIDAL. Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za to wydane, album "Originals" odsłania kurtynę, za którą skrywa się oryginalne pochodzenie znanych, nagranych i wykonywanych przez innych artystów, utworów pierwotnie stworzonych przez Prince’a. Znajdziemy na nim między innymi pierwowzory takich piosenek, jak „Make-Up” Vanity 6, „Baby, You're a Trip” Jill Jones i Kenny Rogers „You’re My Love. ”. Na albumie znajduje się również majestatyczna, oryginalna i znana już wersja „Nothing Compares 2 U ” Prince'a z 1984 roku, która ukazała się w 2018 roku jako samodzielny singiel.

"Originals" Prince'a będzie dostępny w subskrypcji HiFi TIDAL - w jakości Master. Zapewni to fanom Prince’a możliwość odsłuchu albumu w najlepszej dostępnej w streamingu jakości dźwięku.

Zobacz okładkę i tracklistę pośmiertnego albumu Prince'a w GALERII >>