Powidoki” - ostatni w dorobku film Andrzeja Wajdy wchodzi dziś do polskich kin. „Powidoki” to ostatni skończony film Wajdy, który opowiada historię wybitnego polskiego malarza, Władysława Strzemińskiego, który sprzeciwił się komunistom, za co był prześladowany do końca swoich dni. W rolę kultowego dziś artysty wcielił się Bogusław Linda. Jak w niej wypadł?

HOT NEWS: POWIDOKI Uroczysta premiera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy w Łodzi

Bogusław Linda zagrał w „Powidokach” malarza Władysława Strzemińskiego, który do końca nie pogodził się z komunistyczną rzeczywistością. Z tego powodu przez lata był szykanowany przez PZPR. Strzemiński nie zgodził się tworzyć w duchu socrealizmu i pozostał wierny swojej drodze artystycznej. To jednak miało konsekwencje, bo władza w tamtych czasach nie przyjmowała żadnego sprzeciwu.

ZOBACZ KONIECZNIE: BOGUSŁAW LINDA po raz kolejny wywołał skandal!

Powidoki” Andrzeja Wajdy były tegorocznym polskim kandydatem do Oscara. Dziś już wiadomo, że film niestety nie powalczy o statuetkę w kategorii filmów nieanglojęzycznych.

W Polsce film był oryginalne pokazywany szerszej publiczności na ostatnim festiwalu filmowym w Gdyni, podczas którego świętowano także 90-te urodziny reżysera. Do szerokiej dystrybucji obraz wchodzi właśnie dziś 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bogusław Linda w kampanii T-Mobile: Bo to dobra oferta była!

Obok Bogusława Lindy, który wcielił się właśnie w postać Władysława Strzemińskiego, na ekranie zobaczymy też plejadę wybitnych polskich aktorów: w tym Krzysztofa Pieczyńskiego, Szymona Bobrowskiego i Mariusza Bonaszewskiego. Uznanym aktorom towarzyszą wchodzące gwiazdy, w tym Bronisława Zamachowska oraz doceniona już za granicą Zofia Wichłacz.

Myślicie, że ostatni obraz Wajdy okaże się filmowym przebojem?

Wybierzecie się na niego do kin?