Suchy szampon stanowi ratunek w sytuacji, kiedy potrzebujemy odświeżyć włosy, ale  nie mamy czasu na ich umycie. Wystarczy mała ilość produktu, aby nasza fryzura zyskała więcej objętości i nabrała świeżości. Suche szampony nie są jednak w pełni bezpieczne do częstego używania. Bywa, że w ich składach znajdziemy alkohol, który działa na włosy wysuszająco, a w połączeniu z redukującą sebum skrobią, może powodować silne podrażnienia głowy, łupież, a nawet doprowadzić do wypadania włosów. Na szczęście na rynku pojawiła się właśnie alternatywa dla tradycyjnych suchych szamponów - marka Magicstripes wprowadziła bibułki, które łatwo zmieszczą się w damskiej torebce.

Suchy szampon - zamiennik

Bibułki matujące do tej pory kojarzyły się głównie z zastosowaniem ich w przypadku błyszczenia się cery. Marka Magicstripes postanowiła pójść krok dalej i stworzyć bibułki z papieru ryżowego pokryte naturalnym pudrem, który pochłania nadmiar sebum z powierzchni włosów i odświeża wygląd fryzury. Bibułki są produkowane bez areozolu i soli aluminium, dzięki czemu dbają nie tylko o skórę głowy, ale też o środowisko.

Suchy szampon w bibułkach, dzięki niewielkiemu rozmiarowi, zmieścicie bez trudu w każdej torebce. Produkt możecie kupić poniżej: