Maye Musk pochodzi z Kanady - przyszła na świat 19 kwietnia 1948 roku w stolicy prowincji Saskatchewan, Reginie. Dwa lata po urodzeniu zamieszkała z rodziną na drugim końcu globu, w RPA. Na tym jednak się nie skończyło. Jej żądni przygód rodzice, matka Winnifred Josephine Fletcher oraz ojciec, chiropraktyk i archeolog-amator, Joshua Norman Haldeman, w 1952 roku zabrali ją, jej siostrę bliźniaczkę i troje pozostałego rodzeństwa w podróż dookoła świata, którą odbyli śmigłowcem. Później w jej życiu było jeszcze ciekawiej.

Maye Musk - kim jest matka Elona Muska?

Rodzina Haldemanów spędziła następnie ponad dziesięć lat na przemierzeniu pustyni Kalahari w poszukiwaniu legendarnego, zaginionego pod piaskami miasta. Dzięki fascynującym opowieściom o swoich wyprawach rodzice Maye swego czasu zyskali spory rozgłos.

- Moi rodzice byli bardzo sławni, ale nigdy nie byli snobami - powiedziała kiedyś Maye, wspominając lata swojej młodości.

Nieprzeciętna uroda Maye pozwoliła jej w wieku 21 lat zostać finalistką wyborów Miss RPA. Jak można się domyślać, miała z tego powodu duże powodzenie wśród mężczyzn. W 1970, czyli rok po występie w konkursie piękności, wyszła za mąż za Errola Muska, południowoafrykańskiego inżyniera, którego poznała jeszcze w szkole średniej.

Para doczekała się trojga dzieci: synów Elona (ur. 1971) i Kimbala (ur. 1972) oraz córki o imieniu Tosca (ur. 1974). Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu, rozwiedli się w 1979. Dwa lata później Elon postanowił zamieszkać z ojcem, cztery lata później dołączył do niego także młodszy brat. Założyciel Tesli, SpaceX i PayPal po ukończeniu liceum przeniósł się do Kanady. Pół roku później zrobiły to także Maye i najmłodsza z rodzeństwa, Tosca.

Maye Musk z wykształcenia jest dietetyczką - dyplom magistra uzyskała na University of the Free State w Bloemfonstein. Później udało się jej ukończyć jeszcze jeden kierunek związany z naukami o żywieniu na Uniwersytecie w Toronto.

Poza dietetyką, swoje życie zawodowe w sporej mierze związała także ze światem mody. Maye Musk pojawiła się m.in. na opakowaniach płatków śniadaniowych, w reklamach marki kosmetycznej Revlon, w teledysku Beyonce, a także - nago - na okładce medycznego wydania prestiżowego magazynu "Time". Po raz kolejny rozebrała się mając 63 lata. Jako gwiazda okładki dwutygodnika "New York" trzymała się za dorobiony przez grafika ciążowy brzuch. O tym, że karierę modelki nadal traktuje poważnie niech świadczy fakt, że w 2015 roku podpisała kontrakt z agencją IMG Models.

Zobacz zdjęcia Maye Musk w GALERII.

CZYTAJ TEŻ: Elon Musk - kim jest ekscentryczny miliarder, który chce nas zabrać na Księżyc?