Zacznijmy od odpowiedzi dlaczego testosteron jest tak ważny dla każdej z płci. Otóż odpowiada na przykład za utrzymanie szczupłej sylwetki, pomaga zachować witalność i młody wygląd. Mężczyźni maja go więcej i dlatego ich ciało później się starzeje, skóra i mięśnie pozostają dłużej w dobrej kondycji. O tym, ile hormonu potrzebujemy w danym momencie życia, decyduje przysadka mózgowa. Po 35 roku życia produkcja testosteronu zaczyna systematycznie się obniżać. Możemy to odczuwać poprzez zmęczenie, popadać w stany apatii, zwiększa się ryzyko zachorowania na Alzheimera, obniża libido, mogą pojawić się problemy z tarczycą.

Czynniki wzrostu czyli sposób na naturalne uzupełnienie testosteronu

Wiadomo bowiem, że niekontrolowane i przesadne uzupełnianie testosteronu może być bardzo groźne i powoduje poważne powikłania zdrowotne. Dziś wiadomo, że złotym środkiem jest równowaga. W Stanach Zjednoczonych, gwiazdy i celebryci otwarcie przyznają się do używania tej substancji - po prostu po to, aby utrzymać dłużej młody wygląd oraz mieć dużo energii. Warto zaznaczyć, że przyjmowanie "dodatkowych, zewnętrznych hormonów” wymaga bardzo precyzyjnych i regularnych badań kontrolnych. Całkiem niedawno okazało się jednak, że można zbalansować odpowiednio poziom testosteronu nie przyjmując go. Sposób na to wymyślił immunolog, profesor Ahmed Al Qahtani, założyciel marki AQ Skin Solutions Wykorzystał czynniki wzrostu, aby także w tym przypadku "podkręciły" naturalne procesy zachodzące w organizmie. Czym są czynniki wzrostu? To substancje bioidentyczne z tymi, które występują naturalnie w naszym organizmie. To białka mające za zadanie powodować bardzo precyzyjną komunikację między komórkami i stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych. Warto podkreślić, że są to substancje bezpieczne i doskonale przebadane. Profesor spędził kilka lat w swoim laboratorium, zanim uzyskał efekt w postaci produktu Endo-Test, który go zadowolił.

"Czynniki wzrostu wykorzystane w produkcie Endo- Test wpływają precyzyjnie na aktywację przysadki, nadnerczy oraz jąder lub jajników, normalizując w ten sposób produkcję endogennego (czyli tworzonego przez nas samych) testosteronu. Efekt stosowania tego produktu jest taki, że nasze ciało w sposób naturalny  wraca do równowagi hormonalnej - bez stresu, bez podawania zewnętrznych hormonów, bez skutków ubocznych. Warto podkreślić, że Endo-Test to pierwsze wolne od hormonów rozwiązanie przeznaczone do stosowania zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Samo stosowanie Endo-testu także jest wyjątkowo proste. Produkt ma postać kremu, nakładamy go na nadgarstki i czekamy aż się wchłonie. Żadnych skomplikowanych procedur a rezultaty są naprawdę wyjątkowe” - wyjaśnia Magdalena Łopuszyńska, dr nauk med., dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella .

Czym są zatem czynniki wzrostu?

Profesor Al-Qahtani poszedł w swoich badaniach dalej. Wykorzystał fakt, że możliwe jest manipulowanie komórkami (zmienianie poziomu glukozy, dodawanie aminokwasów, minerałów itp.) aby uzyskać pożądane czynniki wzrostu do leczenia różnych problemów. I tak powstał produkt przyspieszający odnowę i odmładzanie komórek narządów rodnych AQ Skin Solutions Vaginal Rejuvenation System. Bez dodatkowych hormonów, działa wyłącznie poprzez stymulację naturalnych procesów zachodzących w organizmie.  Ten produkt świetnie sprawdza się  u kobiet po porodzie, po przebytych infekcjach. Kiedy tkanka zostanie uszkodzona - czynniki wzrostu powodują szybsze odnawianie się komórek w danym miejscu. Przyspieszają procesy naprawy i regeneracji, stymulują produkcję nowego kolagenu i elastyny oraz naprawiają uszkodzone DNA komórek skóry. Ma to natychmiastowe przełożenie na poprawę kondycji tkanek. Zwiększa się ich nawilżenie i elastyczność. „Według mnie AQ Skin Solutions Vaginal Rejuvenation System to również doskonałe uzupełnienie terapii ginekologicznych. Czynniki wzrostu pomagają tkankom goić się szybciej i pogłębiać efekty rozmaitych zabiegów ginekologicznych” uważa dr ginekologii i położnictwa Agnieszka Harabin-Matysiak z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella.


Wolny od hormonów system odmładzania to przełomowe rozwiązanie, oferujące kobietom niespotykany dotąd komfort. Młodzieńcza sprężystość jest potrzebna każdej części ciała. Bo atrakcyjność to nie tylko gładkie czoło bez jednej zmarszczki, duże usta czy perfekcyjnie zarysowany owal twarzy. To także, a może nawet przede wszystkim: energia, optymizm, poczucie własnej atrakcyjności.  Szczególnie jeśli ma świadomość, że jego dobre samopoczucie ma źródło w nim samym. W końcu to pewność siebie jest najbardziej seksowna.

Ekspert:

Magdalena Łopuszyńska - dr nauk med., dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.
Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie w 1985r. Staż i specjalizacje I i II stopnia z dermatologii oraz tytuł doktora nauk medycznych uzyskała pracując w Klinice Dermatologii CSK MSWiA.  Jest autorką wielu prac naukowych z zakresu dermatologii oraz kosmetologii, publikowanych w czasopismach specjalistycznych. Jej gabinet kosmetyki lekarskiej Bella, to jeden z nielicznych gabinetów w Polsce, w którym właściciel jest jednocześnie specjalistą z dermatologii i kosmetologii.