Dzień Dziecka, czyli święto najmłodszych już za kilka dni. Jeśli jeszcze nie masz prezentu, skorzystaj z naszego uniwersalnego zestawienia. Jest dopasowane do maluchów i starszaków, odpowiada na potrzeby chłopców i dziewczynek, znajdziesz w nim prezenty tańsze i droższe. Krótko mówiąc - jest w czym wybierać!

Prezenty na Dzień Dziecka: książki

Książki to prezent uniwersalny i ponadczasowy. Możesz podarować je rodzicom kilkumiesięcznego babasa, ale także pięcio- i dziesięciolatkowi. Rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Sprawiają, że dziecko szybciej uczy się mówić i czytać. Co więcej, te z wartościowym przekazem są świetnym narzędziem do tłumaczenia najmłodszym ważnych, choć trudnych dla dziecka zagadnień, na przykład tych związanych z emocjami.

Prezenty na Dzień Dziecka: gry planszowe

Gry planszowe przeżywają swój renesans. Zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy wszyscy przymusowo siedzieliśmy w domu, były potrzebne i ważne. Doceniliśmy je na nowo. I słusznie - planszówki nie tylko integrują dzieci i dorosłych, ale przede wszystkim uczą logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji oraz umiejętności radzenia sobie z porażkami.

Prezenty na Dzień Dziecka: biżuteria

Świetnym pomysłem na prezent dla nieco starszego dziecka jest biżuteria. Kolczyki, bransoletki, czy naszyjniki z serduszkiem, koniczynką, motywem zwierzątek, czy ulubionych bohaterów to piękny podarunek, który będzie towarzyszył dziecku przez długie lata.

Prezenty na Dzień Dziecka: buciki

Wiesz, że mały chłopczyk lub dziewczynka, którą pragniesz obdarować, marzy o bucikach? Takich, które mają księżniczki albo takich, które nosi starsze rodzeństwo? Jedyne, co musisz zrobić, to zapytać rodziców lub opiekunów o rozmiar. To naprawdę nietuzinkowy prezent, który może okazać się starzałem w dziesiątkę.

Prezenty na Dzień Dziecka: maskotki / lalki

Maskotki i lalki to świetny podarunek zarówno dla maluszków, jak i starszych dzieci. Ułatwiają zasypianie, dotrzymują towarzystwa, a także sprawiają, że dziecko czuje się potrzebne i ma się kim zaopiekować na przykład wtedy, gdy na świecie pojawia się rodzeństwo, któremu rodzice muszą poświęcić trochę więcej uwagi.

Prezenty na Dzień Dziecka: prezent związany z pasją dziecka

Różnego rodzaju zabawki to w zasadzie prezent uniwersalny. Warto jednak zadbać o to, by podarować dziecku coś, czego naprawdę pragnie lub potrzebuje. Kocha malować? Kup mu dobrej jakości kredki lub farby. Chce zostać kucharzem? Sięgnij po odpowiednią dla jego wieku książkę.

Prezenty na Dzień Dziecka: elementy wyposażenia pokoju

Choć to może wydawać się nieoczywiste, ozdoba do pokoju może cieszyć bardziej niż kolejna zabawka lub słodycze. Lampka w kształcie pandy lub rakiety to prezent wielofunkcyjny - nie dość, że jest ciekawą ozdobą, to zdecydowanie ułatwia zasypianie.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci gwiazd: oni zostali rodzicami w 2020 roku [GALERIA]