Dzień Dziecka, czyli święto najmłodszych już za kilka dni. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, co kupić swojemu dziecku, podsuwamy kilka pomysłów, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagające maluchy. Pluszowy miś w rozmiarze xxl, drewniana zabawka, edukacyjna książka, a może gra planszowa na długie, rodzinne wieczory? Jest w czym wybierać!

Prezenty na Dzień Dziecka: gry planszowe

Gry planszowe zyskują na popularności i są niekiedy chętniej wybierane, niż te komputerowe, czy na konsole. I bardzo dobrze - planszówki nie tylko integrują dzieci i dorosłych, ale też potrafią śmieszyć, bawić i uczyć logicznego myślenia. Są świetnym sposobem na spędzenie czasu w gronie rodzinnym, szczególnie w czasie społecznej izolacji (ale nie tylko!).

Prezenty na Dzień Dziecka: pluszaki

Pluszowe misie to świetny pomysł zarówno dla małych, jak i większych dzieci. W końcu kto nie lubi uroczej, miłej, idealnej do przytulania zabawki? Mogą ułatwiać zasypianie, zmniejszać nieprzyjemne skutki chwilowej nieobecności rodziców, a także sprawiać, że dziecko poczuje się potrzebne i będzie miało się kim zaopiekować.

Prezenty na Dzień Dziecka: biżuteria

Pomysłem na prezent dla nieco starszych dzieci może być kolorowa biżuteria. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki w kształcie kwiatuszków, zwierzątek, czy podwodnych stworzeń będą idealne szczególnie dla dziewczynek, które zaczynają interesować się modą i "strojenie się" zapewnia im wiele frajdy. Biżuterię dla dzieci znajdziesz m.in. w salonach Apart.

Prezenty na Dzień Dziecka: książki

Wszyscy wiemy, że czytanie książek dzieciom od najmłodszych lat, ma wiele zalet. Uczy je bogatszego słownictwa, rozwija wyobraźnię i samodzielne myślenie. A to dopiero początek... Czytanie dziecku pomaga mu uczyć się życiowych wartości i być bardziej wrażliwym, a oprócz tego kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

Prezenty na Dzień Dziecka: zabawki

Różnego rodzaju zabawki to w zasadzie prezent uniwersalny. Zachęcamy do wybierania tych wykonanych np. z drewna, które trudniej ulegają złamaniu i zepsuciu. Drewniane zabawki mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, są bezpieczne i nietoksyczne. Idealne od najmłodszych lat życia.