Wczoraj późnym popołudniem dobył się w Mediolanie pogrzeb wieloletniej redaktor naczelnej włoskiego Vogue - Franci Sozzani. W ostatniej drodze ikony mody i dziennikarstwa uczestniczyły największe gwiazdy włoskiego i światowego przemysłu mody. Projektanci, modelki, fotografowie, styliści i wydawcy słynnego magazynu oddali hołd dziennikarce, która stała na czele włoskiej biblii mody przez ostatnie 28 lat!

ZOBACZ: POGRZEB DANUTY SZAFLARSKIEJ Aktorkę żegnali Bronisław Komorowski, Danuta Stenka i Janusz Gajos

Franca Sozzani zmarła pod koniec grudnia zeszłego roku po wieloletniej walce z chorobą nowotworową. Smutna wiadomość o jej odejściu poruszyła cały świat mody, który do dziś opłakuje jej śmierć. Nic dziwnego, że z pogrzebem czekano aż do teraz. W końcu w Mediolanie kończy się właśnie tydzień mody, na który zjechali specjaliści z dziedziny mody z całego świata. Ich znamienita większość pojawiła się właśnie wczoraj na oficjalnych uroczystościach pogrzebowych Franci. Wśród nich znaleźli się m.in. Victoria Beckham, Carla Bruni, Kate Moss, Naomi Campbell, Donatella Versace, Rita Ora, Garavani Valentino, Giorgo Armani i redaktor naczelna amerykańskiego Vogue – Anna Wintour.

Victoria Beckham, która od kilku lat również zajmuje się zawodowo modą, zamieściła z tej okazji na swoim Instagramie niezwykle emocjonalny wpis o zmarłej redaktor:

Miałam zaszczyt spędzić z Francą sporo czasu na przestrzeni ostatnich lat. Teraz okazuje się, że było go za mało. Kiedy tylko przebywałam z nią, byłam oczarowana siłą jej charakteru, jej działalnością charytatywną i kreatywnością. Zachęcała mnie i inspirowała za każdym razem, gdy rozmawiałyśmy. Zostawia za sobą ogromną spuściznę. Spoczywaj w pokoju.

Mimo spokojnej formuły pogrzebu redaktorki, przedstawiciele świata mody nie zrezygnowali z nietypowych stylizacji. Większość z nich utrzymywała, że te spodobałyby się France, która ceniła bujną kreatywność w kwestii ubioru.

POLECAMY: SHANNEN DOHERTY skończyła chemioterapię: "Jestem wykończona"

Zobaczcie w naszej GALERII, kto towarzyszył jej w ostatniej drodze. 

Znaliście twórczość zawodową Franci Sozzani?