Kim jest Christian Paul? Takie pytanie od kilku dni zadaje sobie duża część polskich internautów, którzy 22 czerwca wieczorem obejrzeli materiał "Wiadomości" na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Jedną z osób, która chwaliła kreacje prezydentowej na antenie TVP1 był Christian Paul, podpisany przez redakcję serwisu jako "amerykański projektant mody". Zaintrygowani mężczyzną widzowie zaczęli wyszukiwać informacji na temat Christiana Paula w sieci, jednak nie byli w stanie niczego o nim znaleźć. Szybko wybuchła afera, w czasie której zaczęto podejrzewać, że projektant mody o takim nazwisku zwyczajnie nie istnieje. Pojawiły się też głosy, że redakcja "Wiadomości" zaprezentowała tak przypadkowego mężczyznę, ponieważ nie była w stanie znaleźć znanych projektantów mody, którzy wydaliby przed kamerą pozytywną opinię o stylu żony Andrzeja Dudy.

Gdy zainteresowanie tajemniczym projektantem z "Wiadomości" gwałtownie wzrosło, nagle zaczęły pojawiać się jego profile w serwisach społecznościowych. 23 czerwca, czyli dopiero na drugi dzień po emisji głośnego materiału w telewizyjnej Jedynce, powstał jego kanał na YouTube i profil na Twitterze. Christian Paul nagrał krótki filmik w języku angielskim, w którym wyznał, że jak najbardziej jest prawdziwą osobą i zadeklarował swoją miłość do Polski. Co ciekawe, po tym nagraniu pojawiło się jeszcze więcej wątpliwości na temat tożsamości mężczyzny.

ZOBACZ: Christian Paul - kim jest projektant z "Wiadomości" i czy rzeczywiście należy do świata mody?

Czy Christian Paul jest w ogóle Amerykaninem? Dziennikarze i internauci zaczęli mieć co do tego poważne wątpliwości. Dociekliwi użytkownicy sieci dokopali się nawet do profilów internetowych, gdzie mężczyzna łudząco podobny do projektanta z "Wiadomości" widniał pod nazwiskiem Krystian Farbaniec.

Kim naprawdę jest Christian Paul?

Jak więc naprawdę nazywa się Christian Paul i jakiej jest narodowości? Postanowiliśmy dowiedzieć się tego u źródła. Otwarty na kontakt z mediami Christian Paul wysłał e-maila do redakcji Gala.pl z informacją o tym, że z chęcią odpowie na nasze pytania.

Moja kariera zawodowa ma wiele ścieżek. Jedną z nich jest moda i założenie własnej marki w 2019 roku. Jestem prawdziwy, tak samo jak Mika May Clothing - powiedział w rozmowie z Gala.pl.

- Moje doświadczenie jest ogromne, ponieważ pracowałem w różnych branżach, zajmowałem się wieloma start-upami. Moją prawdziwą pasją jest jednak branża mody, w której czuję się jak u siebie w domu - dodaje.

"Amerykański projektant mody" z TVP przyznał się nam do tego, że ma polskie korzenie - jego ojciec jest Polakiem. Twierdzi, że jego pełne nazwisko brzmi Christian Paul Farbaniec. Utrzymuje także, że urodził się w Chicago.

Christian Paul Farbaniec to moje prawdziwe nazwisko. To nie jest pseudonim. Urodziłem się w USA - wyznał nam.

Przekonują was jego wyjaśnienia?