W wyborze idealnego miejsca pomoże Ci Travelist.pl. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby dowiedzieć się, dokąd najlepiej jechać po relaks najwyższej klasy. Poniżej przestawiamy wybrane zabiegi i miejsca z szerokiej oferty, którą znajdziesz na stronie klubu travelowego Travelist.pl.

Suche kąpiele – wszechstronna moc naturalnych składników

Jeśli szukasz zabiegu, który zagwarantuje Ci pełen relaks i rozluźnienie mięśni z jednoczesną głęboką regeneracją skóry, możesz się zdecydować na tzw. suche kąpiele, czyli okłady z komórek macierzystych jabłoni, piwa, alg, dyni lub okłady przygotowane na bazie koziego mleka. Zabieg ten jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb Twojej skóry i w zależności od wybranych składników, może mieć działanie odżywcze, regenerujące, odmładzające, relaksujące lub antycellulitowe. Odbywa się on w specjalnie zaprojektowanej wannie Soft Pack, której unikatowy system zapewnia doskonały komfort i rozluźnienie mięśni podczas trwania całego zabiegu.

Suche kąpiele są oferowane m.in. przez Tkalnię Spa & Wellness w nowoczesnej, industrialnej Fabryce Wełny Hotel & Spa**** w Pabianicach. To właśnie w tym mieście przed przeszło czterdziestoma laty Andrzej Wajda kręcił „Ziemię obiecaną”. Pabianice, tak jak i nieodległa Łódź, to raj dla wszystkich, którzy gustują w postindustrialnej architekturze - budynki, które niegdyś służyły jako fabryki, przerobione zostały na modne knajpki czy galerie, które warto odwiedzić, by poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca.

Ajurwedyjski masaż na cztery ręce

Ajurweda to starohinduski system medyczny, który w holistyczny sposób leczy ciało, umysł i duszę człowieka. Trzy rodzaje energii (dosz) – wata, pitta, kapha – wyróżniane przez nauczycieli i specjalistów ajurwedy, powinny być odpowiednio zbalansowane, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem i witalnością do późnych lat życia. Można osiągnąć to między innymi poprzez poddanie się ajurwedyjskiemu masażowi, który odblokowuje kanały energetyczne i sprawia, że pozbywasz się uczucia zmęczenia i nabierasz nowych sił witalnych.

Jeśli chcesz spróbować ajurwedyjskich zabiegów opartych na pięciu tysiącach lat doświadczenia, możesz udać się np. do Dharma Spa w Grand Hotel Tiffi***** w Iławie, gdzie sztandarowym zabiegiem jest Synchro Abhyanga - ajurwedyjski, intensywny masaż całego ciała prowadzony jednocześnie przez dwie specjalistki. Warto wspomnieć, że wszystkie zabiegi ajurwedyjskie są tutaj prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów z Tybetu i Indii.

Wodny masaż biczami szkockimi

Natryski wodne już dawno przestały być stosowane jedynie w fizjoterapii i są jednym z bardziej popularnych zabiegów w gabinetach spa. Ciało poddawane działaniu strumienia wody, o zróżnicowanym ciśnieniu i temperaturze, zostaje pobudzone do wszechstronnej regeneracji, dlatego tzw. bicze szkockie są zalecane m.in. w terapii odmładzającej, odchudzającej i antycellulitowej. Dodatkowo masaż biczami wodnymi wykonywany przez specjalistę działa stabilizująco na układ nerwowy oraz pobudza krążenie i przemianę materii.

Zabieg jest wykonywany w specjalnie przystosowanej łaźni i wymaga całkowitego zdjęcia ubrania lub pozostania w dwuczęściowym stroju kąpielowym albo kąpielówkach. Terapeuta prowadzi strumień wody po ciele pacjenta w ściśle określony sposób, aby jak najefektywniej pobudzić tzw. grę naczyń krwionośnych, czyli ich naprzemienne zwężanie i rozszerzanie. Skutkuje to szybszą regeneracją komórek oraz lepszym dotlenieniem mózgu i układu nerwowego, przez co zabieg wpływa na pacjenta niezwykle relaksująco.

Bicze szkockie są oferowane m.in. przez Dwór Nałęczowski Vitaligs SP w Nałęczowie. Miejscowość ta, dzięki swojemu mikroklimatowi, jest idealnym miejscem na urlop połączony z pobytem w spa.

Peeling w perłowym hammamie

Peeling peelingowi nierówny. Można wykonać go szybko, pod prysznicem, jako część codziennej rutyny albo można wynieść go do rangi rytuału, który sprawi, że w pełni się zrelaksujesz, a skóra Twojego ciała stanie się gładka, miękka i odżywiona. Produkty wykorzystywane do zabiegów peelingu są niezwykle ważne, gdyż powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Dlatego warto wybierać takie miejsca, które oferują szeroką gamę peelingów. Tak robią to na przykład specjaliści z Talaria Resort & Spa w Trojanowie, gdzie można skorzystać z peelingów solno-olejowych, miodowo-cukrowych, zasadowych i jogurtowych.

Zabieg peelingu odbywa się tutaj w specjalnej sekcji, zwanej perłowym hammamem i składa się z nawilżenia ciała, dokładnego oczyszczenia oraz namaszczenia. Na koniec następuje faza relaksu, w czasie której skóra wchłania substancje odżywcze z oleju kokosowego, sezamowego bądź olejów z mandarynką. Co ciekawe, zabieg ten może być wykonywany przez terapeutę lub można zdecydować się na tzw. autopeeling, wykonywany według instrukcji terapeuty, dzięki czemu zabiegowi może się poddać jednocześnie cała grupa przyjaciół. Świetne rozwiązanie dla pań, które planują np. weekendowy wieczór panieński i nie chcą się rozstawać nawet na czas zabiegów.

Kozie mleko – królewska terapia

Zabiegi, w których stosowane jest kozie mleko, działają niezwykle dobroczynnie na skórę, gdyż dogłębnie ją nawilżają i odżywiają, jak również pomagają pozbyć się przebarwień. Dzięki temu skóra nabiera blasku i młodzieńczego wyglądu. Kozie mleko jest najbardziej efektywne, jeśli zabiegi na nim oparte są włączone w szerszą terapię regenerująco-odmładzającą. Taką ofertę posiada m.in. Spa w Zamku Kliczków, w Borach Dolnośląskich, gdzie można poddać się tzw. terapii królewskiej, opartej na kozim mleku, śliwce chińskiej lichee oraz ekstrakcie z perły. Zabieg składa się z peelingu cukrowego z mlekiem i lichee, relaksacyjnej kąpieli mlecznej, kojąco-regenerującej maski na ciało oraz masażu relaksacyjnego, w czasie którego masło z kozim mlekiem i lichee jest wcierane przez terapeutę w całe ciało.

Tak kompleksowa regeneracja niewątpliwie uruchomi nowe pokłady energii, które możesz wykorzystać na wędrówkę po znajdującym się tuż obok Przemkowskim Parku Krajobrazowym lub odwiedzenie izerskiego punktu antygrawitacyjnego, położonego 48 km od hotelu, w którym auto pozostawione na luzie zaczyna samo wjeżdżać pod górę. Być może i Ty po relaksacyjnych zabiegach w spa poczujesz się tak lekko, że grawitacja nie będzie Cię dotyczyć.