Małgorzata Rozenek to jedna z największych sojuszniczek środowisk LGBT w Polsce. Prezenterka otwarcie już od kilku lat mówi o tym, że nie podoba się jej stosunek obecnej władzy oraz Kościoła do mniejszości seksualnych w naszym kraju, m.in. z tego powodu prowadząca "Projekt Lady" nie planuje chrztu swojego niespełna 2-miesięcznego synka Henia. 

SPRAWDŹ: MAJDAN I ROZENEK nie ochrzczą syna. "Kościół powinien zająć się wiarą, nie polityką"

Aresztowanie aktywistki LGBT. Małgorzata Rozenek zabrała głos

Żona Radosława Majdan ponownie wyraziła swoje poparcie dla społeczności LGBT po wczorajszych wydarzeniach w Warszawie. W piątek na Krakowskim Przedmieściu odbył się protest przeciwko decyzji sądu o areszcie dla stołecznej aktywistki z kolektywu Stop Bzdurom, Margot, która podejrzana jest o uszkodzenie antyaborcyjnej furgonetki. W trakcie manifestacji zatrzymanych zostało blisko 50 osób. Według relacji protestujących funkcjonariusze policji byli bardzo brutalni i agresywni. 

- Źle się dzieje w państwie polskim... Źle... Tam, gdzie każdego dnia, prawa i wolności są odbierane, powoli acz konsekwentnie. Tam gdzie o wartościach i moralności najgłośniej krzyczą Ci, którzy są z nimi najczęściej na bakier. Tam gdzie ksiądz pedofil ma większe prawa niż pokojowo demonstrujący. Tam właśnie zaczyna się bunt! Jestem z Wami kochani - napisała na Instagramie prezenterka. 

Piątkowe wydarzenia odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Sprawę skomentowały także m.in. Karolina Korwin Piotrowska, Paulina Młynarska oraz Martyna Wojciechowska. 

ZOBACZ: Karolina Korwin Piotrowska o zatrzymaniu Margot: "Dzisiaj ona, jutro każdy z nas"