"Down the road. Zespół w trasie" od samego początku cieszył się ogromną popularnością wśród widzów. Już dzisiaj stacja TTV wyemituje specjalny odcinek programu, w którym zobaczymy, jak podróż zmieniła życie sześciu młodych bohaterów oraz ich rodziców. Produkcja mocno wpłynęła także na Przemka Kossakowskiego. Na antenie TVN podróżnik opowiedział o swoich odczuciach związanych z programem.

- To zabrzmi jak banał, ale naprawdę uważam, że ten program mnie zmienił. Nigdy chyba nie byłem tak usatysfakcjonowany po zrealizowaniu jakiegoś projektu. Widzę, że zrobiliśmy projekt, który w jakiś sposób zmienia ludzi, otwiera te zamknięte drzwi. Ludzie, którzy tak jak ja, niewiele wiedzieli na ten temat, zmieniają nastawienie - stwierdził Przemysław Kossakowski. 

Przemek Kossakowski opowiedział także o tym, jak radził sobie z sytuacjami konfliktowymi, które zdarzały się w czasie wyprawy po Europie. 48-latek nie ukrywał, że nawet kłótnie między uczestnikami "Down the road" wiele go nauczyły. 

- To była dla mnie humanistyczna nauka, jak powinniśmy traktować nasze emocje oraz ludzi, z którymi weszliśmy w konflikt, ponieważ rzeczywiście w czasie tej podróży było kilka kryzysowych sytuacji. Ja starałem się pomagać w ich rozwiązaniu, ale bardzo szybko nauczyłem się, że grupa robi to bez mojej pomocy. Ja pełniłem rolę łącznika, natomiast moi przyjaciele nauczyli mnie, w jaki sposób rozwiązywać konflikty. One wybuchały i widziałem grupę ludzi, z której każdy chciał natychmiast wygasić konflikt, a nie go eskalować - oznajmił Przemek Kossakowski.

Partner Martyny Wojciechowskiej zdradził również co wydarzy się w niedzielnym odcinku specjalnym "Down the road. Zespół w trasie", w którym Przemek Kossakowski i jego nowi przyjaciele będą wspominać swoją wyjątkową wyprawę. 

- Dzisiejszy odcinek będzie wyjątkowo dłuższy i trochę publicystyczny, z tego powodu, że znaczna część programu będzie przeznaczona rodzicom, żeby oni dopełnili obraz tego co przez dwanaście odcinków, które pokazywały naszą wyprawę. Trzynasty odcinek będzie podsumowaniem naszej podróży i pokaże osoby z zespołem Downa z innej perspektywy - perspektywy rodziców. Dla mnie jest to bardzo ważne. Nikt nie zrozumie tego co chcieliśmy pokazać w "Down the road", jeśli nie zobaczy dzisiejszego odcinka - powiedział Kossakowski. 

Premiera finałowego odcinka "Down the road. Zespół w trasie" odbędzie się w niedzielę, 10 maja o godz. 20:00.  

ZOBACZ TAKŻE: Przemek Kossakowski - kim jest prywatnie? Wiek, żona, rozwód, partnerka