Pandemia koronawirusa zmieniła nasz sposób robienia zakupów na dobre. Jak wynika z najnowszego raportu Gemius “E-commerce w Polsce 2020” już aż 73 proc. polskich internautów w sieci robi też zakupy. To aż o 11 proc. więcej, niż w roku ubiegłym. A proces ten może być jeszcze łatwiejszy i... tańszy. Wszystko dzięki promocji wysyłkowej OLX.

Serwis ogłoszeniowy OLX udostępnia użytkownikom kupującym w kategorii Moda i Dla dzieci usługę przesyłki zakupionych przedmiotów w cenie 1 zł. Promocja potrwa do 4.12. Żeby z niej skorzystać, wystarczy przejść procedurę zakupu przedmiotu z wysyłką. Promocja dotyczy przedmiotów zakupionych w trakcie jej trwania, objęte nią zostaną także ogłoszenia z opcją wysyłki dodane przed jej rozpoczęciem. 
 
- Promocja dotyczy kategorii Moda oraz Dla dzieci, z których miesięcznie korzysta milion poszukujących użytkowników OLXa. Przesyłki za złotówkę to bezpieczna opcja, która pozwoli ograniczyć bezpośredni kontakt między użytkownikami i jednocześnie nie obciąży budżetu - tłumaczy Agnieszka Dąbrowska, program manager w OLX.

Usługa Przesyłki OLX jest dostępna od marca, a jej partnerem jest platforma wysyłkowa sendit.pl. W jej ramach kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, sprzedający wysyła paczkę, a po jej odbiorze środki są wypłacane na konto sprzedającego.

Jak to działa krok po kroku?
1. Sprzedający dodaje opcję przesyłki na OLX, 
2. Kupujący wysyła prośbę zakupu i wpłaca określoną kwotę, 
3. Sprzedający akceptuje sprzedaż, przechodzi weryfikację i wysyła paczkę,
4. Kupujący odbiera paczkę,
5. Sprzedający otrzymuje pieniądze.