Niestety jedną z najbardziej wyraźnych części kampanii Andrzeja Dudy była ta związana z "ideologią LGBT", gdy prezydent w sposób uznany przez wielu za pogardliwy odniósł się do środowisk homo- i transseksualnych. Wizerunek ojca próbowała ocieplić nawet Kinga Duda, która podczas wieczoru wyborczego mówiła o tolerancji i równości. Trudno jednak zapomnieć, że jeszcze kilka tygodni temu Andrzej Duda mówił iż "LGBT to nie ludzie".

Qczaj nagrywa film, na którym płacze

Czarę goryczy wśród wielu Polaków przelał fakt, iż PAD zdecydował się ułaskawić mężczyznę skazanego przed laty za pedofilię. I choć o akt ten wnosiła sama ofiara, trudno zrozumieć, dlaczego Andrzej Duda uznał iż cała sytuacja jest "sprawą rodzinną". Do tej decyzji w emocjonalnym nagraniu odniósł się Qczaj:

Cześć mamusiu. Mamo, nie bój się o mnie, bo ja sobie poradzę, wiesz, że sobie zawsze radziłem, niezależnie od tego, jaka była władza, poradzę sobie i tym razem. Nie to jest dla mnie najbardziej przerażające. Najbardziej przerażające jest dla mnie to, że dziś obudziłem się w kraju, w którym lepiej być pijanym pedofilem (bo dostaniesz ułaskawienie od prezydenta) niż gejem, niż kimś, kto kocha. To jest najstraszniejsze, mamo - mówi Qczaj. Na moje oburzenie, że Duda jest moim prezydentem i ułaskawił pedofila, dostaję odpowiedź od matki: "Jakiego pedofila ułaskawił, po co powielać takie głupoty, facet odbył karę i jego rodzina poprosiła o zniesienie zakazu zbliżania się, bo im pomaga finansowo. Chcą normalnie się kontaktować". Rozumiesz to? To jest przerażające, bo baba ma dwójkę dzieci. I kazałem jej sobie wyobrazić, jak jakiś facet, albo ich ojciec, wkłada im ręce w gacie, gwałci je i bije po twarzy, czy sobie wyobraża wybaczyć takiemu chłopu- słyszymy.

Nie da się wybaczyć komuś, kto zrobił krzywdę dziecku. To, co one czują, to jest nienawiść do siebie na całe życie. A ktoś pisze o tym, że to jest spoko? Postanowiłem udostępnić to nagranie, żeby pokazać, jak czują się niektóre osoby, jak czuje się w tym kraju człowiek, który był zgwałcony przez pedofila, i który k**wa idzie na terapię, żeby każdego dnia radzić sobie z życiem.