Daniel Qczaj otrzymał propozycję pracy przy nowym kanale Telewizji Polskiej - TVP Kobieta, który rusza na początku marca. Projekt jeszcze przed premierą budzi niemałe kontrowersje. Ostatnio na temat promującego go spotu postanowiła wypowiedzieć się Karolina Korwin Piotrowska, która stwierdziła, że kobiety są w nim przedstawione w sposób stereotypowy i instrumentalny. Jej zdaniem, według pomysłodawców filmiku, miejsce kobiety jest tylko w kuchni i przy dzieciach. 

- Witajcie w naszym telewizyjnym Stepford rodem z Narodowego KatoPolandu. Dwa miliardy z budżetu rocznie. Nauczymy Cię, jak być idealną kobietą z państwa Gilead, do którego zmierzamy. Tylko pokaż białe ząbki w szerokim, szczerym uśmiechu. Pieczesz, sprzątasz, gotujesz, pucujesz kaktusy, kręcisz pupką. Twoje marzenia to kuchnia, dziecko, rękawice do garów i lody. Minka, buźka, minka, buźka i pic. Róż, pomada, cekin i znowu róż. Włóż róż. Włóż róż. Włóż róż. Stepford jest teraz na Woronicza. Brawo, Barbie, brawo, Polska. Screeny pochodzą z klipu zapowiadającego TVP kobieta. Rusza w marcu. Całość jest na YouTube - napisała.

Qczaj zdradził, jaką stawkę zaproponowano mu za pracę w TVP Kobieta

Pod jej postem rozpętała się gorąca dyskusja, w której udział wziął również Qczaj. Popularny trener wyznał, że otrzymał propozycję prowadzenia treningów na kanale, która delikatnie go zdziwiła. Daniel kilka miesięcy temu dokonał coming outu, a osoby otwarcie mówiące o swojej homoseksualności w jego ocenie raczej nie są mile widziane w TVP. Zdradził też, jaką zaproponowano mu stawkę.

- Dostałem propozycję, by prowadzić tam treningi. To nawet komplement, bo z tego co mi wiadomo, by tam występować, trzeba być zakamuflowanym gejem, takim otwartym to już nie przystoi. Chociaż... kto wie, iść? Nie iść... Dziś podwójna moralność w modzie (...) 500 zł za odcinek? Jeszcze gdyby z tych 2 mld jaki majątek był, to bym poszedł, a całą gażę przekazałbym na ratowanie jakiego dziecka w polskim szpitalu psychiatrycznym, ale zamiast tego wolę włączyć swój telefon i zrobić to z podwójną mocą na własnych zasadach i z lepszym skutkiem - wyznał Qczaj.

Będziecie oglądać nowy kanał Telewizji Polskiej?