Qczaj zamieścił w sobotę na swoim profilu wstrząsający post. Popularny trener fitness, znany telewidzom m.in. z porannych treningów urządzanych na antenie "Pytania na śniadanie", a także z dziewiątej edycji programu "Taniec z Gwiazdami" w Polsacie, wyjawił, że jako siedmioletni chłopiec padł ofiarą pedofila. Wpis Daniela Kuczaja zaczął się dość niewinnie.

- Jestem dzieckiem - mam chyba siedem, może osiem lat, za oknem słyszę donośne „szukam” - moi rówieśnicy bawią się w chowanego. Zaraz pewnie do nich dołączę, ale tymczasem siedzę w wannie trzęsąc się ze strachu a w powietrzu czuć jeszcze zapach smarów samochodowych, farb, alkoholu, papierosów i potu... - czytamy.

W kolejnych zdaniach Qczaj przeszedł do szokującego opisu najbardziej traumatycznego wydarzenia ze swojego dzieciństwa.

- Jestem dzieckiem, mam siedem lat, siedzę nagi w wannie a widząc krew ociekającą pomiędzy obolałymi pośladkami boję się jeszcze bardziej. Płacząc z bólu po cichu zmywam z siebie to czego nie zmyję do końca życia - ale jeszcze tego nie wiem, bo mam zaledwie siedem lat. Byłem dzieckiem a siedząc w wannie zmywałem z siebie zapach pedofila który zgasił moje dzieciństwo tak, jak gasi się niedopałek o asfalt - napisał trener.

Ulubiony trener personalny tysięcy Polek wyznał następnie, że długo nie mógł sobie poradzić z tym, co przydarzyło mu się w młodym wieku. Zdradził, że miał nawet myśli samobójcze.

- Zastanawiasz się kim był? Nie miał twarzy potwora... Przyjaciel rodziny, podrywacz kobiet, co niedzielę chodził do kościoła a w drodze powrotnej często nas odwiedzał... Przetrwałem. Wyjechałem do Krakowa. Zawsze czułem się inny, zresztą nawet gdybym o tym zapomniał to koledzy na korytarzach szkolnej bursy sukcesywnie mi o tym przypominali. Pedał, ciota, cipa - nie są to określenia które dowartościowują 16-latka, a w kimś z tak pokiereszowanym wnętrzem rozbudzą tylko jedną myśl - nie chcę już żyć! Pamiętam, gdy siedząc na skraju Skałek Twardowskiego oswajałem się z myślą, że tylko jeden ruch dzieli mnie od całkowitej wolności... Wolność - napisał.

Qczaj wyznał, że jest gejem

Qczaj zdecydował się być kompletnie szczery ze swoimi odbiorcami i przy okazji wyznał także, że jest osobą homoseksualną.

- Pisząc te słowa dokładnie pamiętam jak brudny, samotny i niekochany się czułem. Nienawidziłem się za wszystko, łącznie z tym że zawiodłem mamę prawdą o swojej orientacji. To moja historia. Dziś mama jest ze mnie dumna... - pisze we wpisie, który przy okazji okazuje się być także jego coming outem.

Daniel Kuczaj nie ukrywa, że ma nadzieję, że jego historia choć w minimalnym stopniu pomoże komukolwiek uporać się z własnymi problemami.

- Radzili mi bym tego nie mówił, że będą mnie atakować, że nie wszyscy zrozumieją... Gdy zaczęło się moje piekło miałem 7 lat, przez kolejne znosiłem upokorzenie i strach... Czego mam się dzisiaj bać? - że wyleją na mnie szambo zakrapiane święconą wodą? Dziś pogodzony ze wszystkim co było i dumny z tego kim jestem, staję w prawdzie z Tobą i ze sobą. Jeśli ta prawda pomoże choć jednej osobie, uwolni od poczucia winy, uratuje choć jedno życie to znaczy, że wszystko miało sens... - zakończył optymistycznie swój wstrząsający wpis.

Post Qczaja polubiło i skomentowało już wiele gwiazd i celebrytów. Wyrazy wsparcia i otuchy dla trenera wyrazili m.in. Anna Lewandowska, Cleo, Julia Kamińska, Olga Frycz i Piotr Stramowski.

ZOBACZ TEŻ: Qczaj - kim jest prywatnie ulubiony trener Polek, Daniel Kuczaj?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Qczaj (@qczaj) Lut 29, 2020 o 1:32 PST