Utwory Quebonafide królują na szczytach zestawień najpopularniejszych piosenek w internecie, a bilety na jego koncerty wyprzedają się jak świeże bułeczki. Pomimo tego, że Kuba Grabowski jest teraz na absolutnym szczycie, to sporo osób w Polsce nadal ma problem z jego pseudonimem artystycznym. Co oznacza Quebonafide? Skąd się wzięła ta ksywka? Jak poprawnie powinno się ją wymawiać? Takie pytania zadają sobie szczególnie ci, którzy zainteresowali się raperem stosunkowo niedawno, czyli po sukcesie jego wspólnego projektu z Taco Hemingwayem pod szyldem Taconafide. Jeśli też się nad tym zastanawiacie, to jesteście we właściwym miejscu.

Quebonafide - co to znaczy?

Pseudonim Quebonafide to zbitka kilka wyrazów. "Quebo" to wariacja na temat imienia Kuba. Z kolei "bona fide" to sentencja z języka łacińskiego oznaczająca "w dobrej wierze". Skąd ten wybór? Artysta zwyczajnie kiedyś dość mocno interesował się tym klasycznym językiem.

Quebonafide - jak wymawiać?

Nie ma nic gorszego jak mylnie wymawiać imię i nazwisko lub pseudonim osoby publicznej. Co prawda najczęściej dzieje się tak w przypadku zagranicznych gwiazd, ale ksywka Quebonafide też jest nagmninnie wymawiana w zły sposób. Sporo osób myśli bowiem, że jest to jakaś angielska nazwa, skąd bierze się sporo dziwacznych wersji. A jaka jest poprawna? Quebonafide czytamy po prostu tak jak piszemy, a więc żadne "Kłebonafajt" czy "Kebonafajde" - po prostu Quebonafide.

ZOBACZ: TATUAŻE QUEBONAFIDE i ich znaczenie, zdjęcia i objaśnienia [GALERIA]