Quebonafide zawieszą karierę - polski raper potrzebuje czasu, aby dojść do siebie po śmierci Mac Millera. Współautor hitu "Tamagotchi" opublikował na Instagramie niezwykle osobisty i wzruszający wpis, w którym oddał hołd swojej największej muzycznej inspiracji, jaką był dla niego 26-letni raper z USA, który zmarł w piątek, 7 września.

Moja największa inspiracja. Postać bez której nie byłoby w moim życiu tego wszystkiego co jest teraz. Chciałbym żeby każdy kto tytułuje się jako fan tego co robię zapoznał się z jego sylwetką, bo nie było dla mnie muzycznie nikogo tak ważnego - czytamy na oficjalnym profilu Quebo na Instagramie pod czarno-białą fotografią zmarłego artysty.

Quebonafide robi przerwę w karierze

Kuba Grabowski, bo tak naprawdę nazywa się Quebonafide, szczerze przyznał, że tragiczna śmierć Mac Millera oznacza dla niego nie tylko bolesną stratę muzycznego idola, ale również koniec marzeń o spotkaniu i nawiązaniu współpracy.

- Czuję się jakby zmarła cząstka mnie, jakby zmarł mój rok młodszy mentor, jakby zmarł mój przyjaciel. Wyparowało moje ostatnie marzenie i nadzieja na nagranie kawałka albo chociaż zamienienie kilku słów z tym gościem. Nigdy nie przestałem się o to starać i z pełnym przekonaniem mówiłem, że to zrobię. Nie zrobię. Jestem kompletnie zdruzgotany. Dziękuję za wszystko Mac, Twoja muzyka była ze mną od samego początku, od Twojej pierwszej płyty, we wszystkich dobrych i złych momentach. Nigdy w nią nie zwątpiłem. Spoczywaj w pokoju. „YOU ARE MY TRUE SOULMATE MAN, YOU REALLY ARE” - napisał w poruszającej notce.

Quebonafide następnie zamieścił komentarz pod własnym wpisem, w którym poinformował swoich słuchaczy o tym, że robi sobie przerwę od muzyki. Przy okazji podziękował też wiernym fanom za ogromne wsparcie w jego dotychczasowej karierze.

Przede mną długa przerwa. Dziękuję wszystkim za towarzystwo w tej cudownej historyjce - napisał raper.

Quebonafide obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 2008 roku. W swoim dorobku ma 3 albumy studyjne: "Ezoteryka", "Egzotyka" i "Soma 0,5 mg" w ramach projektu Taconafide.

Zdjęcia Quebonafide i Mac Millera znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MAC MILLER nie żyje. Miał 26 lat [PRZYCZYNA ŚMIERCI]