W trakcie nagrań do emitowanej obecnie drugiej edycji programu "Dance Dance Dancebracia Jonkisz odwiedzili swój rodzinny dom w Rzeszowie. Podczas przeglądania pamiątkowych zdjęć Rafał i Krzysztof opowiedzieli przed kamerą o swoim ojcu.

- To tata zaszczepił we mnie miłość do sportu i bardzo mnie w tym wspierał - opowiedział Rafał Jonkisz, który już jako nastolatek, wspólnie z kolegami z blokowiska, zaczął trenować parkour i akrobatykę.

Kiedy Rafał miał 13 lat a Krzysiek 11, ich ukochany tata niespodziewanie odszedł.

- Pewnego dnia po prostu się nie obudził. Zmarł podczas snu… - wyznała poruszona mama braci Jonkisz.

- Odejście taty było dezorientującym ciosem... - zwierzył się Rafał.

Rafał zdradził, że zapomnienia od rodzinnej tragedii zaczął szukać w pasji.

- Po śmierci taty zacząłem iść w sport w stu procentach. To było ucieczką od rzeczywistości. Sport dawał nam wiarę, że można robić fajne rzeczy, czerpać satysfakcję z tego, co się robi. Jak się osiągało jakieś sukcesy i medale, człowiek widział sens w robieniu czegokolwiek innego niż urwisowaniu dalszemu czy staniu w miejscu - tłumaczył Rafał.

Bracia Jonkisz wspominają zmarłego ojca

Od śmierci taty Rafała i Krzyśka minęło prawie 10 lat. Do dziś bracia nie mogą pogodzić się ze stratą. Wierzą jednak, że tata cały czas nad nimi czuwa.

- Tańcząc na treningach odczuwamy obecność taty. Mamy poczucie, że na nas patrzy. Szkoda, że go z nami nie ma ale jeśli jest na górze to na pewno jest ucieszony, że dobrze nam idzie - wyznał Krzysiek Jonkisz.

Braci Jonkisz będziemy mogli zobaczyć w kolejnym odcinku "Dance Dance Dance 2" w sobotę, 18 kwietnia. Tym razem uczestnicy zatańczą solowe choreografie do światowych przebojów. Rafał Jonkisz wcieli się w Marky Marka z klipu "Good Vibrations". Anna Karczmarczyk zatańczy do przeboju Lady Gagi "Applause". Mateusz Janusz z duetu Fit Lovers zmierzy się z choreografią z teledysku Justina Timberlake’a "Rock Your Body", a Rafał Mroczek zaprezentuje układ z elementami stepu z utworu Freda Astaire "Puttin' on the Ritz".

ZOBACZ TEŻ: Dance Dance Dance 2: Krzysztof Jonkisz przerwał występ i wyszedł ze studia! "Nie chcę już niczego"