Rafał i Marcin Mroczek urodzili się 18 lipca 1982 roku w Siedlcach. Obu już od wczesnych lat interesował taniec. Jeszcze kiedy byli dziećmi, zapisali się do zespołu tanecznego Caro Dance. Wiedza i umiejętności wyniesione z kursów w tejże szkole przydały im się potem, kiedy brali udział w kolejnych edycjach „Tańca z Gwiazdami”. Jednak aby się to mogło stać, najpierw musieli przejść casting na serialowych braci. W 2000 roku widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć ich w serialu "Ma jak miłość" w roli braci Zduńskich. Od tej pory przez kolejne 17 lat odtwarzali role serialowych bliźniaków, których nie omijały życiowe, miłosne i zawodowe perypetie. Kariery Rafał i Marcina nie wyglądały jednak identycznie. Czym zatem różnią się ich biografie?

ZOBACZ: TERESA LIPOWSKA kończy 80 lat! Pamiętacie jej najsłynniejsze aktorskie kreacje?

Rafał Mroczek (czyli serialowy Paweł Zduński)

Wiosną 2006 roku wziął udział w trzeciej edycji programu „Taniec z gwiazdami” emitowanego wówczas jeszcze w telewizji TVN. Jego partnerką była Aneta Piotrowska, z którą ostatecznie wygrał finał programu. W tym samym roku para zajęła drugie miejsce podczas specjalnego odcinka programu – „Finał Finałów Tańca z gwiazdami”, w którym wystąpili finaliści pierwszych trzech sezonów show. Jak widać – Rafał taniec ma we krwi!

Rok później Rafał udział w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” emitowanego w TVP2. Jego partnerką była Aneta Kowalska, z którą zajął drugie miejsce w finale.

Rafał Mroczek - życie prywatne

Narzeczoną Rafała jest Joanna Skrzyszewska. W październiku 2016 na świat przyszła córka pary, Zosia, którą już zdążyli zachwycić się internauci. Rafał dba bowiem o to, żeby Zosia wyrastała na królową Instagramu ;-)

Marcin Mroczek (czyli serialowy Piotr Zduński)

W 2006 wygrał program „Show!Time”. W tym samym roku poszedł też z ślady brata i wziął udział w czwartej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, gdzie w parze z Edytą Herbuś zajął trzecie miejsce. Rok później wygrał za to trzecią edycję „Tanci iz zirkamy” - ukraińskiej wersji programu, w którym tańczył z Hanną Pełypenko. To zwycięstwo jedynie narobiło mu apetytu na więcej.

6 września 2008 Marcin reprezentował Polskę w 2. Konkursie Tańca Eurowizji w parze z Edytą Herbuś. Ostatecznie zdobyli łącznie 154 punkty i trafili do pierwszej trójki głosowania we wszystkich krajach. W finale rozgrywek pierwsze miejsce Marcinowi i Edycie przyznały m.in. Austria, Dania, Irlandia, Holandia i Wielkiej Brytania, w wyniku czego para wygrała finał widowiska!

Marcin Mroczek - życie prywatne

Marcin, w przeciwieństwie do brata, już się ożenił. 20 lipca 2013 w podwarszawskim Tarczynie poślubił modelkę Marlenę Muranowicz. W styczniu 2016 roku został ojcem Ignacego, a w marcu tego roku ogłosił, że wraz z żoną spodziewa się drugiego dziecka ;-)

Obu panom życzy zatem jak najwięcej radości wynikającej z ojcostwa. I kolejnych kilku tysięcy odcinków serialu „M jak Miłość” ;-)