Większy rozmiar często nie kojarzy się ze zdrowiem, aktywnym trybem życia czy byciem w formie. Tak też myślała duża grupa kandydatek, które zgłosiły się do programu. Bazując na swojej urodzie i dużym rozmiarze, nie wzięły pod uwagę tego, czy ich ciała są zadbane na tyle, aby mogły zostać modelkami. A na dziewczyny, które zostały w programie #Supermodelka Plus Size czekają, poza zadaniami związanymi ściśle z branżą mody, m.in. wyzwania sportowe, podczas których na jaw wyjdą wszelkie braki kondycji, treningów czy nieodpowiednie odżywianie. Liczy się to, jak każda z uczestniczek dba o to, aby móc być godną ambasadorką kobiet plus size. Jury show Polsatu szuka tej jedynej, która będzie gotowa na ciężką fizyczną pracę, jaką jest modelling. Czy uda im się taką znaleźć?

ZOBACZ: EWA ZAKRZEWSKA Jurorka show „Supermodelka Plus Size” zmagała się z bardzo poważną chorobą. Jaką? Teraz już wiemy!

O tym, pod jakim kątem będzie oceniał dziewczyny, opowiedział nam sam Rafał Maślak. Jak wyobraża sobie idealną modelkę plus size?

„Aby zostać modelką plus size nie wystarczy mieć większego rozmiaru. Program nie propaguje niezdrowego trybu życia czy zaniedbania. Modelka, zarówno ta w rozmiarze XS, jak i XL, powinna mieć zadbane, jędrne i proporcjonalne ciało. Powinna zdrowo się odżywiać, a wolny czas spędzać aktywnie. To jedne z najważniejszych wyznaczników, którymi się kieruję, szukając w programie tej jedynej modelki plus size. Wiem, że ciężko spełniać wszystkie te warunki, ale szukamy supermodelki, która będzie naprawdę wyjątkowa!”

HOT NEWS: RAFAŁ MAŚLAK Odwołuje swój ślub?! Skąd ta nagła decyzja Mistera Polski?

Czy uczestniczki nowej produkcji telewizji Polsat są przygotowane na zadania sportowe wymagające od nich nie tylko pięknej twarzy, ale też świetnej formy i kondycji? Czy któraś nie da rady i odejdzie z programu? Losy wybranych do udziału w show dziewczyn z całej Polski będziemy mogli śledzić w Polsacie już od września.

CZYTAJ TAKŻE: EWA MINGE o uczestniczkach show #Supermodelka Plus Size: "Większy rozmiar nie zwalnia z konieczności dbania o ciało!"

Wtedy też przekonamy się jakim jurorem jest Rafał Maślak. Sądzicie, że będzie oceniał dziewczyny sprawiedliwie…? Na pewno, jak zwykle, zada szyku. Zobaczcie w naszej GALERII, w jakich stylizacjach pojawiał się do tej pory na nagraniach show ;-)