Smutna wiadomość ze świata mediów. Nie żyje Rafał Poniatowski, dziennikarz informacyjny stacji TVN i TVN24. Odszedł w wieku 48 lat. O śmierci reportera poinformowali w sobotę 15 maja 2021 roku jego redakcyjni koledzy.

Zmarł Rafał Poniatowski. Dziennikarz, który w Państwa domach gościł niemal codziennie, reporter, bez którego ostatnich 20 lat w polskiej telewizji nie sposób sobie wyobrazić, opisywał naszą rzeczywistość w materiałach @faktytvn i TVN24. Jego pasją była muzyka - czytamy na oficjalnym profilu stacji TVN24 na Instagramie.

"Cześć, tu Poniat. Jak jest? I dlaczego świetnie?" - mawiał. Zapamiętamy go jako wspaniałego człowieka, wspaniałego kolegę z pracy i wspaniałego reportera - napisali członkowie ekipy pierwszej polskiej telewizji informacyjnej.

Rafał Poniatowski zmarł po długiej chorobie

Nie jest tajemnicą, że Rafał Poniatowski zmagał się z chorobą nowotworową. Lekarze wykryli u niego czerniaka. O swojej walce z rakiem reporter opowiedział w 2018 roku w programie "Dzień Dobry TVN".

Podczas kolejnych badań odkryto, że komórki nowotworowe zaatakowały niestety również inne narządy. Dziennikarz ujawnił, że onkolodzy dawali mu początkowo tylko kilka tygodni życia.

Zachorowałem, dostałem wyniki, z których mogłem wywnioskować, że umrę bardzo szybko. Każdy z pacjentów tak sobie myśli, jak dostanie wyniki - mówił.

Po usłyszeniu tej druzgocącej diagnozy postanowił spróbować metody Simontona, czyli psychoterapii skierowanej bezpośrednio do chorych na raka. Leczenie onkologiczne w połączeniu z wizytami u psychologa przyniosło świetne rezultaty. 

Ostatnio usłyszałem podczas kontroli, że mój stan jest nadzwyczajny - mówił z radością.

Poniatowski otwarcie opowiadał o swoim stosunku do choroby i śmierci.

Z własnego doświadczenia wiem, że dla chorego onkologicznie każdy dzień jest zwycięstwem, uśmiechem Niebios, kolejną szansą na coś dobrego. Jeżeli te dni się wyczerpią - odejdziemy. Ale to nie świadczy o przegranej. W końcu każdego z nas to prędzej czy później czeka - czy to oznacza, że przegrywamy walkę z życiem? No przecież nie - mówił w ubiegłym roku.

Kim był Rafał Poniatowski?

Rafał Poniatowski był z wykształcenia muzykiem. Tytuł magistra sztuki uzyskał na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Pracę w mediach rozpoczął jeszcze na studiach. Zanim dołączył do zespołu TVN i TVN24, pracował dla Telewizji Puls i RMF FM. Wśród znajomych był znany ze swojego poczucia humoru.

Rafał w swoim wielkim poczuciu humoru, umiłowaniu dowcipu i to takiego dowcipu, który odpowiadał na konsekwencje jego opowiadania, niemal codziennie obiecywał nam, jadąc na zdjęcia, że przywiezie odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania. W tym także na pytanie: "jak żyć?". To był jeden z jego dyżurnych żartów - powiedział Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i "Faktów" TVN.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje Jakub Stępniak, znany jako Kuba Ka. Celebryta zmarł w Los Angeles. Znamy przyczynę śmierci