Raper Raca nie żyje. O śmierci Rafała Szulca, bo tak naprawdę nazywał się ten znany hip-hopowy artysta, napisali w mediach społecznościowych jego koledzy z branży, raperzy Galik i Bambo the Smuggler. Z informacji zamieszczonych w sieci wynika, że Raca zmarł w środę, 17 lipca, w wieku zaledwie 33 lat. Rodzina i bliscy pożegnali go 20 lipca podczas pogrzebu. Czy znana jest przyczyna śmierci rapera?

Nie żyje raper Raca

- Z wielką przykrością muszę was poinformować, że Raca nie żyje. Spoczywaj w pokoju - czytamy na profilu Gacy na Facebooku.

Choć przyczyny śmierci rapera na razie nie zostały podane do wiadomości publicznej, to wpis przyjaciela zmarłego artysty, rapera Bambo the Smugglera, sugeruje, że Raca mógł sam targnąć się na swoje życie.

- Zdjęcia na Instagramie wyglądają ładnie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku,wszyscy są piękni, młodzi, bogaci. Prawda jest zupełnie inna - samotni, szukający wrażeń w twardych narkotykach i przygodnym seksie przedstawiciele naszego arcypięknego kraju tworzą etos człowieka Zorro - to znaczy człowieka, który pod maską ukrywa swoje najgorsze demony. Mam na myśli samobójcze, większość artystów ma. Czasem jest lepiej, czasem gorzej. Nie bójcie się otwarcie powiedzieć o tym co was trapi i co wam leży na sercu. Zróbcie to za nim Będzie zbyt późno... - napisał raper na swoim fan page'u.

Kim był Raca?

Rafał "Raca" Szulc przyszedł na świat w 1986 roku w Szczecinie. W kolejnych latach swojego życia raper mieszkał w Olecku. Współpracował z takimi artystami, jak Peerzet i DonDe. Jego ostatnia płyta to "Pamiętnik Ludzi Nienormalnych". Jego najpopularniejsze utwory to m.in. "Czas się pożegnać", "Nie jest jak dawniej" i "Gracz za Graczem".