World of Dance” to światowy hit amerykańskiej stacji NBC, którego jurorką i producentką jest znana wszystkim aktorka, piosenkarka i tancerka Jennifer Lopez. Polska edycja programu pojawi się na antenie Polsatu już na jesieni. Na początku tego tygodnia dowiedzieliśmy się, że pierwszym jurorem show będzie Michał Malitowski. Polsat ujawnił właśnie, że w składzie jurorskim obok niego pojawi się także Rafał „Roofi” Kamiński. Kim jest ten tancerz i choreograf? Skąd go możecie kojarzyć?

Kim jest Rafał „Roofi” Kamiński?

Rafał „Roofi” Kamiński to specjalista od hip-hopu i breakdance’u, który swoje umiejętności taneczne szlifował  w najlepszych szkołach street dance w Los Angeles. Jest finalistą pierwszej edycji programu „You Can Dance” w TVN.  Taneczny miks stylów stał się znakiem rozpoznawczym zarówno jego, jak i zespołu Fair Play Crew, który dziś w tanecznym świecie jest już marką. 

ZOBACZ: „WORLD OF DANCE” Polsat ujawnił pierwszego jurora show! Czy jest nim Edyta Herbuś?

Rafał „Roofi” Kamiński przygodę z tańcem, która przerodziła się w pasję i sposób na życie zaczynał jako nastolatek w Domu Kultury w Grajewie. Pierwsze treningi jako b-boy rozpoczął w pierwszej klasie szkoły średniej, a inspiracją był film z 1991 roku „Miłość w rytmie rap”. Przełomowe dla Rafała były warsztaty taneczne street dance i videoclip dance, które prowadził Jay Windsor Robinson. Wspólne treningi pozwoliły mu rozpocząć naukę innych tanecznych stylów.

Potem w karierze „Roofiego" przyszedł czas na występ i sukces w pierwszej edycji „You Can Dance” (2007), gdzie Rafał zajął drugie miejsce. Dzięki programowi jego kariera nabrała tempa. Wraz z grupą Fair Play Crew współtworzył spektakle „Metropolish”, „Morosophus” i „Amatorologia”. Najnowszy taneczno-komediowy międzynarodowy projekt to "Seriously Funny", z którym z powodzeniem podróżują po świecie. Teraz do serii jego obowiązków dojdzie także jurorowanie w „World of Dance”.

A jak Rafał „Roofi” Kamiński widzi siebie w roli jurora? 

„Ponieważ sam tańczę od lat i wiem dobrze, ile pracy i wyrzeczeń kosztuje każdy występ, nie zamierzam nikogo ostro krytykować, raczej wspierać i dopingować. Wiem jak to jest, przelałem na treningach mnóstwo potu i krwi. Tancerze pracują na sukces własnym ciałem i często przypłaca się to zdrowiem. Ale jeśli coś wyjątkowo mi się nie spodoba, to również o tym szczerze powiem. Spodziewam się jednak bardzo wysokiego poziomu tancerzy, bo pamiętajmy, że to jest program dla profesjonalistów!” – mówi „Roofi”.

Będziecie trzymać za niego kciuki w nowym formacie Polsatu „World of Dance”?