Rafał Trzaskowski już wkrótce przejmie urząd po Hannie Gronkiewicz-Waltz, która funkcję tę sprawowała przez 12 lat. Rafał Trzaskowski był absolutnym faworytem warszawiaków, przez co wygrał już w 1. turze - pokonał konkurentów zdobywając aż 54,1 proc. głosów. Czy za popularnością polityka pójdą także jego zarobki? Zobacz, ile Rafał Trzaskowski będzie zarabiał jako prezydent Warszawy. Czy ta kwota zwala z nóg? Niekoniecznie….

Rafał Trzaskowski - ile będzie zarabiał?

Rafał Trzaskowski podczas sprawowania funkcji prezydenta Warszawy będzie otrzymywał pensję podobną do tej, którą przez ostanie lata pobierała Hanna Gronkiewicz-Waltz. A te swoim czytelnikom przypomniała właśnie "Gazeta Wyborcza". Dziennika Agory wyliczył właśnie, że zarobki byłej prezydent wynosiły niewiele ponad 12 tys. 436 zł. Co składało się na jej pensję?

  • 5,2 tys. pensji zasadniczej
  • 2,5 tys. dodatku funkcyjnego
  • ok. 3,6 tys. dodatku specjalnego
  • 1 tys. dodatku za staż pracy.

Jak podaje Wyborcza, Rafał Trzaskowski nie otrzyma raczej ostatniego dodatku, czyli dopłaty za staż pracy, bo jest znacznie młodszy niż Hanna Gronkiewicz-Waltz. A to oznacza, że jego pensja będzie oscylowała wokół 11,5 tys. zł. Czy to dużo? Wydaje się, że za piastowanie tak ważnego i odpowiedzialnego stanowiska to całkiem nieduże pieniądze. Choć z drugiej strony żaden z poprzednich prezydentów Warszawy nie narzekał na swoje zarobki...

ZOBACZ TEŻ: RAFAŁ TRZASKOWSKI jako 8-latek zagrał w serialu: "To był koszmar"