Rafał Trzaskowski jako kilkuletni chłopiec występował w miniserialu telewizyjnym "Nasze podwórko". Były europoseł i minister administracji i cyfryzacji w wieku 8 lat wcielał się tam w postać Tomka. Na ekranie towarzyszyli mu tacy znani aktorzy, jak Witold PyrkoszLaura Łącz, Damian Damięcki i Jan Prochyra. Choć granie w serialu może się wydawać niezłą frajdą, zwłaszcza dla dziecka, Rafał Trzaskowski nie wspomina tego okresu zbyt dobrze. Jego słowa na temat pracy na planie produkcji są dość zaskakujące.

Rafał Trzaskowski jako dziecko grał w serialu

Rafał Trzaskowski wcielał się w "Naszym podwórku" w postać rozbrykanego chłopca, który razem ze swoimi kolegami wpadał na pomysły różnych zwariowanych zabaw.

- Tyle że sama praca na planie nie była zabawna. Wstawanie o szóstej rano, żmudne, długie zdjęcia, powtórki ujęć. Koszmar - mówił na ten temat w wywiadzie z redaktorem "Dziennika Polskiego".

Rola w serialu rozpoczęła i jednocześnie zakończyła przygodę Rafała Trzaskowskiego z aktorstwem. Polityk zdradził, że odrzucił potem propozycję roli w muzycznym filmie fantasy "Akademia Pana Kleksa" z 1983 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego z Piotrem Fronczewskim w tytułowej roli. Gdy po latach opowiedział o tym swojej żonie Małgorzacie Trzaskowskiej, ta jako wielka fanka twórczości Jana Brzechwy i ekranizacji jego popularnej książki po prostu podobno wręcz nie mogła tego przeboleć.

Zdjęcia Rafała Trzaskowskiego znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: RAFAŁ TRZASKOWSKI - rodzina, żona, dzieci [ZDJĘCIA, WIDEO]