Rafał Trzaskowski pochodzi ze starej rodziny szlacheckiej. Na profilach polityka w mediach społecznościowych próżno jednak szukać wielu zdjęć z jego bliskimi. Były minister i europoseł latem 2018 roku zrobił jednak wyjątek i pokazał swoją żonę i dzieci na niespełna minutowym nagraniu wideo sprzed jego domu, które zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Dzięki temu opinia publiczna w końcu dowiedziała się, jak wygląda rodzina Rafała Trzaskowskiego. Co wiemy o korzeniach polityka i jego najbliższych? Sprawdź poniżej.

Rafał Trzaskowski - rodzina

Rafał Trzaskowski ma bogate korzenie rodzinne. Jest synem pioniera jazzu w Polsce - krakowskiego dyrygenta, pianisty i kompozytora Andrzeja Trzaskowskiego.  Z kolei jego pradziadek, znany badacz języka polskiego Bronisław Trzaskowski, pochodził z rodu legitymującego się herbem Trzaska. Zakładał pierwsze w Polsce żeńskie gimnazja. Przyrodnim bratem polityka jest dyrektor słynnego kabaretu Piwnica pod Baranami - Piotr Ferster.

Rafał Trzaskowski - żona, dzieci

Rafał Trzaskowski poznał swoją żonę w 1997 roku w czasie studiów w Kolegium Europejskim w Natolinie. Para pobrała się w 2002 roku. Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 2007 do 2019 roku pracowała w stołecznym ratuszu. Zajmowała się promocją Warszawy. Mają dwoje dzieci: córkę Aleksandrę i syna Stanisława.

Zdjęcia Rafała Trzaskowskiego z rodziną możecie obejrzeć w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: RAFAŁ TRZASKOWSKI jako 8-latek zagrał w serialu: "To był koszmar"