Rafał Zawierucha wciela się już w rolę Romana Polańskiego w nowym filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood". Polski aktor gra w nim obok Brada Pitta, Leonardo DiCaprio, Ala Pacino, Kurta Russella, Tima Rotha, Dakoty Fanning oraz Margot Robbie (aktorka występuje w obrazie w roli Sharon Tate). Jak się teraz okazuje, zanim Rafał Zawierucha wyleciał do USA na nagrania zdjęć do filmu, które kręcone są już od początku września, zdążył pojawić się w swoim ostatnim polskim filmie przed tą produkcją. O jaki obraz chodzi?

Rafał Zawierucha w filmie "Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim"

Rafał Zawierucha bezpośrednio przed pojawianiem się na planie filmu Quentina Tarantino "One Upon a Time in Hollywood"zagrał w filmie fabularyzowanym Małgorzaty Bramy „Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim”. Rafał pojawił się w filmie Małgorzaty po raz pierwszy. Młody aktor wcielił się w postać pomocnika włoskiego restauratora, który gotował i karmił powstańców i ludność cywilną. Włoskiego kucharza zagrał Krzysztof Dracz. Zdjęcia z tego filmu znajdziecie w naszej GALERII--->

O czym opowiada film "Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim"?

„Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim” to pierwszy w Polsce film ukazujący historię cudzoziemców, którzy wspierali powstańców warszawskich w walce z okupantem. Film to fabularyzowany dokument, w którym wywiady z powstańcami przeplatają się ze scenami fabularnymi.  Część fabularna jest czarno-biała, znalazła się w niej między innymi scena z belgijskim przemytnikiem diamentów, Reżyserką filmu jest Małgorzata Brama, która od lat specjalizuje się w tematyce powstańczej. Brama na swoim koncie ma już takie obrazy jak „Oberlangen”, „Radosław” i „Kazimierz Leski”. 

Zwiastun filmu zobaczcie w WIDEO poniżej: