Ralph Kaminski ma na swoim koncie dopiero dwie płyty studyjne, ale już uznawany jest za jedną z największych nadziei alternatywnego popu znad Wisły. Gra wyprzedane do ostatniego miejsca koncerty w całej Polsce, a jego piosenek co miesiąc słucha ponad 300 tysięcy użytkowników serwisu Spotify. Doceniło go także środowisko muzyczne - w tym roku otrzymał aż dwie nominacje do Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowych nagród polskiego przemysłu fonograficznego. Młody artysta ma szansę na statuetki w kategoriach Producent Muzyczny Roku i Album Roku Alternatywa.

Ralph Kaminski - życie prywatne, Instagram

Rafał Stanisław Kamiński, bo tak naprawdę nazywa się Ralph Kaminski, przyszedł na świat 8 listopada 1990 roku - w tym roku kończy więc 30 lat. Pochodzi z Jasła - niespełna 37-tysięcznego miasta w województwie podkarpackim. Jak już jakiś czas temu udało nam się ustalić, jest kuzynem piosenkarza Michała Szpaka. I podobnie jak on należy do grona artystów, którzy strzegą swojego życia osobistego. Z tego powodu w sieci próżno więc szukać informacji na temat jego romansów czy związków. Od bardziej prywatnej strony można go za to poznać obserwując jego oficjalny profil na Instagramie (@ralphkaminski), gdzie jego poczynania śledzi już ponad 40 tys. użytkowników serwisu.

Ralph Kaminski - wykształcenie, kariera

Ralph Kaminski ma gruntowne wykształcenie muzyczne. Śpiewu zaczął się uczyć już jako jedenastolatek. Zaczął wtedy uczęszczać na zajęcia wokalne do lokalnego domu kultury. Po maturze poszedł na studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest absolwentem wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Studiował również na znanej i prestiżowej uczelni w Holandii - na Wydziale Popu Uniwersytetu Muzycznego "Codarts" w Rotterdamie.

Debiutancki album Ralpha Kaminskiego pt. "Morze" ukazała się w listopadzie 2016 roku. Na kolejną trzeba było czekać równe trzy lata. Jego druga płyta studyjna - "Młodość" - miała bowiem premierę w listopadzie ubiegłego roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że było warto. Krążek dotarł do 17. miejsca listy najlepiej sprzedających się krążków w Polsce i zdobył pozytywne recenzje. Wydawnictwo promowały single "Kosmiczne energie" i "Wszystkiego najlepszego".

Artysta regularnie odbywa solowe trasy koncertowe, na które bilety wyprzedają się na pniu, ale ma na swoim koncie także występy na festiwalach obok największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Do tej pory można było go usłyszeć m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Open'er Festival i Orange Warsaw Festival.

Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2019 roku Ralph Kaminski zdobył wszystko: Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Złotego Tukana, Tukana Publiczności, koncert Ram Session w Radiu RAM oraz nagrodę Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Kulturalnego Polonica.

Spełnia się także medialnie - od 2018 roku razem z Arturem Rawiczem prowadzi podcast "Dwa światy" o tematyce muzycznej.

Zobacz stare i nowe zdjęcia Ralpha Kaminskiego w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: "Gogglebox" - Sylwia Bomba urodziła. Znamy płeć i imię dziecka [FOTO]