Ramona nie żyje. Ukochany pies Kory zmarł wkrótce po śmierci piosenkarki. 6 września na Facebooku Kory pojawiło się oświadczenie o śmierci Ramonki. Minęło 49 dni od śmierci naszej ukochanej Kory. Miesiąc i jeden dzień przeżyła Korę Ramonka. Dziękujemy niezliczonym ludziom za współczucie i miłość. Miłość do nich zawsze będzie w naszych sercach - napisano. Pies rasy bolończyk miał 18 lat. Kilka lat temu pojawiły się informacje, że pies Kory ślepnie. Potem stał się zdecydowanie mniej aktywny, a bardziej osowiały, nie opuszczał praktycznie swojej pani. Ramona towarzyszyła też wiernie swojej pani w czasie jej długoletniej walce z rakiem. Biały bolończyk zawsze pojawiał się też z Korą na nagraniach do show Must be the Music. Przypominamy, że suczka Kory stała się najpopularniejszym psem w Polsce w 2012 roku, kiedy do Polski przyszła zaadresowana na nią (!) paczka z marihuaną. Kora i Kamil Sipowicz mieli z tego powodu niemałe kłopoty.

Ramona po śmierci Kory (67) z każdym dniem czuła się coraz gorzej. Jak donosił dziennik "Fakt":

Jest osowiała, nie chce jeść. Widać, że tęskni za swoją panią. Ramonka zawsze była obok Kory, nawet w programie "Must Be the Music" siedziała z pozostałymi jurorami. Była z nią od kilkunastu lat, nic dziwnego, że cierpi - mówił informator gazety.

Bardzo często zwierzęta umierają z żalu po swoich opiekunach. Ich stan zdrowia pogarsza się wówczas w błyskawicznym tempie, często przestają także jeść i pić. Ramona była już co prawda wiekowym psem, ale możliwe, że wielka tęsknota za ukochaną panią przyspieszyła jej śmierć. O tym, że piesek nie żyje, poinformował mąż Kory, Kamil Sipowicz.

Kora zmarła 28 lipca 2018 lipca w Bliżowie. Chorowała na raka jajników. Pogrzeb Kory odbył się 8 sierpnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Wzięło w nim udział wiele postaci świata muzyki, kultury i sztuki oraz mediów. Przemawiali m.in. Kamil Sipowicz, Wojciech Mann oraz syn Kory, Szymon Sipowicz. Swój żal po śmierci artystki wyrazili publicznie m.in. Doda, Karolina Korwin Piotrowska i Monika Brodka.

SPRAWDŹ TEŻ: SYN KORY Szymon Sipowicz we wzruszającym przemówieniu: Mama walczyła o wolność i tolerancję