Ramona Rey nieustannie podbija Rosję i serca naszych wschodnich sąsiadów, jest także doceniana przez rodaków mieszkających za granicą. Tym razem została poproszona przez Ambasadę RP, aby wykonała specjalny mikołajkowy koncert. Przedstawiciele Ambasady wytypowali Ramonę, ponieważ jest ona teraz najbardziej znaną polską artystką w Rosji. Ponadto, gwiazda nigdy nie wyrzeka się języka - występując na świecie zawsze śpiewa w języku polskim.

Koncert Ramony składał się z dwóch części. Pierwsza zaprezentowała bardziej klasyczne oblicze Ramony. Artystka wykonała arię Verdiego „Re Dell’ Abisso Affrettati” oraz pieśń Szymanowskiego „Daleko został cały świat” oraz autorskie piosenki świąteczne. W drugiej części Ramona pokazała swoją oryginalną i muzycznie wyjątkową twarz - zaśpiewała utwory ze swoich płyt, w tym z najnowszego albumu „Ramona Rey”. W koncercie uczestniczyło aż 500 gości, wśród których znalazł się Ambasador RP oraz  Dyrektor Biura Informacji NATO.

Należy jeszcze dodać, że podczas koncertu artystka prezentowała się zniewalająco. Na ten wieczór wybrała kreacje od polskich projektantów: elegancką suknię od Kuby Boneckiego oraz oryginalną sukienkę Edyty Jermacz.