Choć polskim gwiazdom wciąż daleko do ich zachodnich koleżanek i kolegów po fachu, to nasz rodzimy show-biznes rozwija się w szaleńczym tempie. Świadczyć o tym może nie tylko coraz powszechniejsza aktywność polskich celebrytów w sieci, ale także wysokie stawki, jakie inkasują gwiazdy za swoją pracę i wpływ, jaki mają na opinię publiczną.

Tygodnik "Wprost" przygotował ranking 50 najbardziej wpływowych polskich gwiazd. Kto zajął pierwsze miejsce, a komy przypadła w udziale pozycja w pierwszej dziesiątce? Aby to ustalić, redaktorzy magazynu ocenili obecność celebrytów w mediach tradycyjnych, jak telewizja radio i prasa, a także w mediach nowego typu - portalach społecznościowych i internecie. Ważna była również liczba kontraktów reklamowych, aktywność w debacie publicznej i osiągnięcia zawodowe w ostatnim roku.

Pierwsza pozycja bez wątpienia należała do Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu Monachium nie tylko odnosi bowiem sukcesy na boisku, ale jest także najbardziej rozpoznawalnym na świecie polskim sportowcem, który w dodatku zgarnia krocie na kontraktach reklamowych z największymi markami.

Drugie miejsce zajęła za to Małgorzata Kożuchowska. Dziennikarze "Wprost" nie tylko docenili popularność gwiazdy w sieci i jej świetnie rozwijającą się karierę, ale także fakt, że chętnie i otwarcie mówi ona o swoim przywiązaniu do tradycyjnych wartości i wierze.

Miejsce na podium znalazło się również dla Doroty Wellman. Dziennikarka trafiła na pierwsze strony gazet, gdy okazało się, że przekazała liczone w setkach tysięcy złotych honorarium za udział w kampanii reklamowej na cele charytatywne.

TOP 10 Najbardziej Wpływowych Polskich Gwiazd Tygodnika "Wprost":

  1. Robert Lewandowski
  2. Małgorzata Kożuchowska
  3. Dorota Wellman
  4. Justyna Kowalczyk
  5. Marcin Gortat
  6. Kuba Wojewódzki
  7. Anja Rubik
  8. Maciej Stuhr
  9. Martyna Wojciechowska
  10. Tomasz Lis

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Robert Lewandowski - Przejdzie do Realu Madryt?! Piłkarz skomentował plotki!