Ray Emery nie żyje. Były hokeista NHL występujący na pozycji bramkarza w niedzielę, 15 lipca 2018 roku utopił się w zatoce Hamilton Harbour. Zdobywca Pucharu Stanleya miał 35 lat. Jak wynika z ustaleń lokalnej policji, Emery odwiedził znajomego na jachcie i w pewnym momencie wskoczył do wody, aby popływać. Około godz. 6 rano zaniepokojeni przyjaciele powiadomili służby o jego zaginięciu. Ciało hokeisty znaleziono w bliskiej odległości od miejsca, gdzie był widziany po raz ostatni. Policja określiła śmierć sportowca mianem nieszczęśliwego wypadku.

Kim był Ray Emery?

Ray Emery przyszedł na świat 28 września 1982 w Hamilton, w kanadyjskiej prowincji Ontario. Profesjonalną karierę sportową rozpoczął w wieku 16 lat, gdy dołączył do składu juniorskiej drużyny Dunville Terriers. Występy w NHL rozpoczął w sezonie 2005/2006. Wygrał swoje pierwsze 9 meczów z rzędu, czym pobił rekord tej najlepszej na świecie ligi hokeja na lodzie. W 2013 roku zdobył swój pierwszy puchar Stanleya, gdy jego drużyna Chicago Blackhawks pokonała Boston Bruins w finale rozgrywek.

Ray Emery - dziewczyna, problemy z prawem

W styczniu 2010 roku Ray Emery zaczął spotykać się z kanadyjską piosenkarką Keshią Chante. Hokeista zagrał nawet jej ukochanego w teledysku do piosenki "Test Drive". W czerwcu 2016 roku Emery oświadczył się wokalistce podczas jej imprezy urodzinowej z przyjaciółmi na Bahamach. Para miała się pobrać rok później. Chante ogłosiła jednak na Instagramie, że ślub został odwołany. We wrześniu 2017 roku Emery został aresztowany za atak z bronią z ręku i groźby pod adresem swojej byłej narzeczonej. Keshia Chante ubiegała się o nadanie zakazu zbliżania. Jak donosił serwis TMZ, Emery miał wielokrotnie nękać Chante od lipca do września 2016 roku.

Zdjęcia zmarłego hokeisty znajdziecie w GALERII >>

ZOBACZ: MUNDIAL 2018: kibice wbiegli na boisko i przerwali finał Francja-Chorwacja [ZDJĘCIA]