HOTEL KORMORAN, ROWY

Nadmorski ośrodek zaprasza zakochanych na weekend od 15 do 17 lutego w klimacie polinezyjskich wysp miłości. Pakiet Dotyk Walentynkowego SPA zawiera: dwa noclegi w luksusowym pokoju, romantyczną kolację w sali kominkowej przy blasku świec i akompaniamencie nastrojowej muzyki, śniadanie do łóżka oraz inne niespodzianki (a także dodatkowo jedno śniadanie i jedną obiadokolację w formie szwedzkiego bufetu). Podczas pobytu można do woli korzystać z basenu, sauny, jacuzzi oraz zajęć fi tness. W spa czekają specjalnie przygotowane egzotyczne zabiegi. Dla niej jest to masaż Kokosowy Raj wykonywany za pomocą wygładzonych kokosowych miseczek. Ich delikatny dotyk głęboko odpręża. Dla mężczyzn przewidziano zaś masaż bambusowymi pałeczkami Królewskie Marzenia. Pałeczki idealnie dopasowują się do kształtu ciała, rozluźniają napięte mięśnie i odstresowują.
Cena weekendu dla dwóch osób: 949 zł. Hotel Kormoran, Rowy, ul. Koscielna 16, tel. 059 814 19 41, www.kormoran-rowy.com

HOTEL SPA MALINOWY ZDRÓJ, SOLEC ZDRÓJ

Pakiet Malinowe Walentynki (13–15 lutego) obejmuje: na powitanie wino musujące do pokoju, 2 noclegi, 3 posiłki dziennie, romantyczną kolację przy świecach i winie oraz koncert fortepianowy „Wieczór z muzyką poetycką”. Do tego spory pakiet zabiegów w spa dla każdej osoby: masaż ciała (do wyboru czekoladowy, cynamonowy, miodowy lub pomarańczowo-waniliowy), maseczka upiększająca na twarz, kąpiel kosmetyczna (dla panów specjalnie przygotowana w piwie!), peeling i nawilżanie dłoni oraz 2 zabiegi w Centrum Rehabilitacji. W wolnym czasie między zabiegami można wypoczywać w basenie z hydromasażami, saunach oraz jacuzzi na dworze. A wieczorem szaleć na parkiecie w nocnym klubie.
Cena za 2 osoby w pokoju dwuosobowym: 1370 zł, w apartamencie: 1740 zł. Hotel Spa Malinowy Zdrój, Solec Zdrój (woj. swietokrzyskie), ul. Lesna 7, tel. 041 370 40 05, www.malinowyzdroj.pl

HOTEL WARSZAWA AUGUSTÓW

Wbrew pozorom ośrodek leży aż 240 km na północny wschód od stolicy, na Podlasiu, a jego nazwa była inspirowana starą marką samochodu. Hotel znajduje się nad brzegiem jeziora, w sosnowym lesie. Pakiet Weekend we Dwoje (można go zarezerwować w dowolnym terminie) obejmuje 2 noclegi w luksusowym apartamencie, 2 obiady i 2 romantyczne kolacje z lampką wina, relaks w spa (sauna i jacuzzi) oraz kosz owoców i wino na powitanie. Dodatkowo odpłatnie w spa można zamówić zabiegi, m.in. marki Comfort Zone. Można też wziąć wspólną aromatyczną kąpiel albo spędzić seans w grocie solnej z koloroterapią, która działa relaksująco i leczniczo na cały organizm.
Cena pobytu: 1100 zł za 2 osoby. Hotel Warszawa, Augustów, ul. Zdrojowa 1, tel. 087 643 28 05, www.hotelwarszawa.pl

HOTEL SPA FARMONA, KRAKÓW

Możesz tu spędzić cały weekend lub zamówić kilkugodzinny zestaw zabiegów dla dwojga (m.in. kąpiel i masaż, a na koniec romantyczna kolacja). To pakiet Love Is in the Air, który kosztuje 900 zł. Weekendowy pakiet Perfect Escape obejmuje dwa noclegi w luksusowym pokoju, powitalny drink orientalny, uroczystą kolację z lampką wina, butelkę wina do pokoju oraz program orientalnych zabiegów spa dla dwojga. Pierwszego dnia jest to Jawajski Lulur – Królewski Rytuał Miłości, czyli wspólny masaż, peeling, zabieg w łaźni błotnej, kąpiel w płatkach kwiatów oraz nałożenie odżywczego kremu. Drugiego dnia – Vanilla-Mocca Słodki Rytuał (m.in. peeling kawowo-czekoladowy, masaż balijski olejkiem waniliowym i kąpiel kwiatowa z mleczkiem waniliowokokosowym) oraz owocowy zabieg na twarz i ciało dla niej. Trzeciego dnia kolejne zabiegi na twarz dla niej i dla niego. Bez ograniczeń można korzystać z łaźni parowej i sauny fińskiej.
Cena pakietu: 2390 zł. Hotel Farmona, Kraków, ul. Jugowicka 10c, tel. 012 252 70 20, www.spakrakow.pl

SPA DERMIKA WARSZAWA

W tym roku 14 lutego przypada w czwartek, dlatego jeśli nie możecie wyjechać do spa na weekend, a chcecie spędzić ten wieczór wyjątkowo, polecamy wizytę w miejskim gabinecie. Instytut Dermiki w Warszawie przygotował z tej okazji specjalny program Super Duet. Zaczyna się od relaksującego 20-minutowego hydromasażu w wannie Ritz dla mężczyzny oraz odświeżającego peelingu ciała dla niej (30 min). Następna część programu jest już wspólna. To relaksujący, godzinny masaż ciała w jednym gabinecie poprzedzony lampką różowego wina. Taki przyjemny pielęgnacyjny seans może być interesującym wstępem do dalszego wspólnego wieczoru.
Cena pakietu Super Duet: 410 zł. Instytut Kosmetyki XXI Wieku, Dermika Spa&Salon, Warszawa, ul. gen. Józefa Zajaczka 9a, tel. 022 331 39 05, 06, 16, www.spasalon.pl

HOTEL KRÓL KAZIMIERZ, KAZIMIERZ DOLNY

 

Walentynkowy pakiet spa Dla Dwojga zawiera dwa noclegi ze śniadaniem, romantyczną kolację przy lampce szampana, butelkę wina w pokoju oraz zabiegi. Na początek wspólna kąpiel w płatkach kwiatów, masaż klasyczny całego ciała dla dwojga, dodatkowo dla niej ceremonia Kanebo dodająca cerze blasku, a dla niego specjalny męski rytuał na twarz. W przerwach możecie spędzać czas na tzw. Błękitnej Lagunie, czyli w basenie z kilkoma rodzajami wodnych masaży, a także w Świecie Saun (m.in. parowa, z okładami z błota, fi ńska). Pod Prysznicem Wrażeń zaznacie zimna deszczu arktycznego, ciepła tropikalnego lub orzeźwiającej morskiej bryzy. W międzyczasie odpoczniecie w Świątyni Relaksu, popijając świeże soki z owoców i warzyw oraz herbatki z chińskiego imbryka.
Cena pakietu dla 2 osób: 1960 zł (odpoczywali tu m.in. Kuba Wesołowski i Weronika Książkiewicz). Hotel Król Kazimierz, Kazimierz Dolny, ul. Puławska 86, tel. 081 880 99 99, www.krolkazimierz.pl

HOTEL FALTOM, RUMIA

Mieszkańcy Trójmiasta mogą wybrać przygotowany tutaj weekendowy Pakiet dla Zakochanych 15–17 lutego. Pobyt rozpoczyna powitanie gości koszem owoców i butelką wina w pokoju. Program obejmuje 2 noclegi ze śniadaniami, obiadokolację w piątek oraz romantyczną kolację z lampką wina w sobotę. Zawiera też relaks we dwoje w spa: na początek romantyczna kąpiel z lampką wina, potem relaksujący masaż pleców dla niego i aromatyczny dla niej, a po krótkim rozstaniu wspólny 45-minutowy seans w grocie solnej. Każdego dnia są też zaplanowane seanse zapachowe w suchej saunie. Dobra wiadomość dla wielbicieli gry w kręgle – w hotelu są tory, a w pakiecie wliczono godzinę gry. Oprócz tego można razem poszaleć na zjeżdżalniach wodnych, popływać w basenie oraz wygrzać się w saunach i jacuzzi. Dla lubiących aktywny wypoczynek jest siłownia, a wieczorem – dyskoteka w Night Clubie.
Koszt: 1200 zł/2 os. (dla chcących rozpocząć weekend już 14 lutego dodatkowy nocleg w promocyjnej cenie 200 zł/pokój). Hotel Spa Faltom, Rumia k. Gdyni, ul. Grunwaldzka 7, tel. 058 671 57 11, www.hotel-faltom.com.pl