Nikkie de Jager, znana w sieci jako NikkieTutorials, wyznała, że jest osobą transpłciową. Emocjonalne nagranie zamieszczone w poniedziałek w sieci wywołało duże poruszenie w mediach na całym świecie. Jedna z najpopularniejszych postaci urodowej gałęzi YouTube'a zdradziła, że jeszcze przed ukończeniem 20. roku życia przeszła pełną korektę płci z męskiej na żeńską. Przy okazji wyznała, że choć nosiła się z zamiarem opowiedzenia swojej historii światu już od dawna, to zrobiła to w tym momencie ze względu na szantaż ze strony osób, które groziły sprzedaniem jej tajemnicy tabloidom.

Reakcje na coming out NikkieTutorials

Transpłciowy coming out NikkieTutorials w przeważającej mierze spotkał się z pozytywną reakcją fanów. Internauci nie tylko gratulują jej odwagi , ale także podkreślają, że informacja na temat jej płciowości w żadnym stopniu nie ma wpływu na odbiór jej osoby oraz publikowanych przez nią od niemal 12 lat w sieci treści wideo.

Na "wyjście z szafy" 25-letniej vlogerki z Holandii zareagowali też już niemal wszyscy najpopularniejsi twórcy internetowi z branży beauty. 

- Jesteś wielką inspiracją i jesteś tak cholernie dzielna! Kocham cię i jestem dumny, że mogę cię nazwać swoją przyjaciółką - napisał na Twitterze Jeffree Star.

- Jestem z ciebie taki dumny, siostro! - napisał James Charles. - Jestem tak szczęśliwy z powodu Nikkie, że cały dzień nie mogę przestać się uśmiechać - dodał.

Podobny ton ma post, który zamieścił w sieci youtuber Manny MUA

- Tak dumny z ciebie, NikkieTutorials! Gratulacje kochana! Jesteś niesamowita. Cudowna i piękna kobieta - napisał na Twitterze.

Z kolei vlogerka Nikita Dragun, która także jest osobą transpłciową, wyznała, że wie, jak trudno jest dokonać takiego coming outu i podzieliła się z Nikkie słowami zachęty.

- TRANS JEST PIĘKNE. NikkieTutorials, jestem z ciebie taka dumna! Wiem, jak jest to trudne. Zobaczenie, jak żyjesz w prawdzie i zgodzie ze sobą doprowadziło mnie do łez. Nawet nie wiesz, ile osobom pomagasz i ile osób inspirujesz, dzieląc się swoją historią. Jestem jedną z nich! - napisała.

Swoje wsparcie dla NikkieTutorials po jej zaskakującym coming oucie wyrazili publicznie również tacy popularni internetowi twórcy, jak Shane DawsonKathleen Lights i RawBeautyKristi.

Zobacz: NikkieTutorials, Jeffree Star i inni. Oto najpopularniejsi youtuberzy urodowi na świecie [TOP 10]