Dla Renaty Kaczoruk zderzenie ze światem show-biznesu nie było łatwym doświadczeniem. Lata spędzone w modelingu, branży, która również nie jest najłaskawsza, a także udział w popularnym telewizyjnym show mogły podkopać jej poczucie własnej wartości. Jak sama mówi, mimo tego jest wdzięczna za wszystko, co wydarzyło się na jej drodze - od problemów w dzieciństwie począwszy, na internetowym hejcie kończąc. Co słychać u Renaty? Sprawdziła Sandra Hajduk.

Renata Kaczoruk: "Nie miałam wyjątkowo łatwego dzieciństwa"

Modelka dziś chce zajmować się profilaktyką zdrowia psychicznego, ale skąd tak naprawdę wzięła się w niej ta potrzeba?

Nie miałam wyjątkowo łatwego dzieciństwa, przeszłam przez bardzo trudne rzeczy - mówi.Ten ślad gdzieś we mnie pozostał w postaci nieśmiałości, poczucia wstydu, kompleksów. Żeby się z tego wyrwać, musiałam przejść bardzo długą drogę. (...)

Zrozumiałam, że szczęśliwi ludzie nie mają potrzeby oceniać innych. (...) Dla mnie to, co wydarzyło się po "Azji..." uświadomiło mi, ile jeszcze mam do zrobienia w kategoriach samoakceptacji - dodaje.

35-latka szczerze opowiedziała też o świecie mody:

Modeling jest bardzo trudnym miejscem dla młodej dziewczyny. Jest ona wiecznie oceniania i nie do końca ma na to wpływ. To katastrofalne miejsce dla kogoś, kto buduje swoje poczucie sprawczości. (...) To jest bardzo płodne środowisko dla np zaburzeń odżywiania - podkreśliła.

Dla mnie jednak modeling był wyrzutnią, ja nie kochałam swojego ciała - dodała twierdząc, że mimo wymagań przed nią stawianych, swoją karierę modelki przekuła w lekcję samoakceptacji.

Renata Kaczoruk: Czym dzisiaj się zajmuje?

Nie każdy wie, że Renata ma wykształcenie, które w dużej mierze związane jest z tematyką zdrowia psychicznego. W rozmowie z Sandrą zdradziła, na czym ma polegać jej nowa działalność:

Mam taką misję, żeby budować jeszcze bardziej świadomość ludzi o tym, jak dostępne narzędzia są pomocne w profilaktyce zaburzeń psychicznych. Chciałabym stworzyć miejsce, w którym łatwo będzie zdobyć wiedzę opartą na psychosomatyce, neuropsychologii. Pierwszym moim kroczkiem jest e-book, który dotyczy poczucia wartości i wszystkiego, co jest w stanie wpływać na to poczucie wartości- zdradza.

Całą rozmowę z Renatą Kaczoruk zobaczycie poniżej: