Podczas tegorocznej edycji Restaurant Week z całą redakcją Gala.pl odwiedziliśmy restaurację Santorini. To właśnie tutaj można spróbować wyśmienitej, prawdziwej, greckiej kuchni. Powitały nas przytulne wnętrza tawerny, które przeniosły nas w gorący klimat zabawy i wakacji. Oaza greckich smaków zaproponowała nam wyborny tasting menu w wersji mięsnej i wegetariańskiej. Na przystawkę, zarówno w opcji wege, jak i mięsnej otrzymaliśmy greckie musy z pitą, z pieczonym bakłażanem, orzechami, fetą, papryką, grochem. Całość delikatnie skorpiona oliwą z oliwek. Ta propozycja pozytywnie nas zaskoczyła!

Grecka uczta

Danie główne to burger serwowany w picie, podawany z frytkami. Dla mięsożerców z kotletem wieprzowo-jagnięcym, dla fanów zielonego menu - z warzywami. Kulinarną ucztę zakończyliśmy fenomenalnym deserem. W musie chałwowym z mango i owocami po mistrzowsku zachowano równowagę słodyczy i wytrawności. Dzięki Santorini możemy poczuć się jak na wakacjach w słonecznej Grecji! Tym bardziej, że w czwartki i w soboty na miłośników greckiej muzyki i tańca czeka prawdziwa atrakcja - koncerty zorby i tłuczenie talerzy! Zdecydowanie polecamy ten przystanek na kulinarnej mapie Warszawy! 

Ostatni tydzień festiwalu Restaurant Week

W wiosennej edycji Restaurant Week bierze udział prawie 350 restauracji z 14 miast i regionów Polski, w Warszawie jest ponad 80 restauracji. Nie brakuje dobrze znanych miejsc, ale i debiutów! We wszystkich restauracjach czeka na Gości trzydaniowe menu oraz festiwalowy koktajl. Aby wziąć udział w Festiwalu, należy wejść na stronę www.RestaurantWeek.pl, wybrać restaurację, jedno z dwóch dostępnych w niej menu, datę oraz godzinę.

Rezerwacje trwają do najbliższej soboty (26.06). W cenie 59 złotych czeka na Was trzydaniowe menu wraz z festiwalowym koktajlem i formule #zerowaste.

Gdy już dokonamy płatności online, wystarczy, że przyjdziemy o umówionej porze na gotową ucztę. Nie zwlekajcie, najlepsze stoliki znikają w mgnieniu oka! Festiwal odbywa się w oparciu o Kartę Higieny, czyli bieżące wytyczne sanitarno-epidemiologiczne. Dzięki wcześniejszemu wyborowi menu wspierasz niemarnowanie jedzenia.

#IDŹ! na bestsellery najlepszych restauracji i pomóż odrodzić się scenie restauracyjnej

Rezerwacje: www.RestaurantWeek.pl.

Festiwalowe miasta i regiony: Białystok, Kraków, Łódź, Lubelskie, Podhale, Poznań, Rzeszów, Silesia, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warmia i Mazury, Warszawa, Wrocław. 

Termin Festiwalu: 9-27 czerwca 2021

SPRAWDŹ TEŻ: Weź udział w Restaurant Week i wygraj kolację z Magdą Gessler!