Reżyser "Bohemian Rhapsody" oskarżony o molestowanie seksualne. Bryan Singer w świetle poważnych zarzutów, stracił nominację do nagrody BAFTA. Film o zespole Queen i Freddy'm Mercury'm otrzymał aż siedem nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, a Singer miał szansę na statuetkę w kategorii Najlepszy film brytyjski wraz Grahamem Kingiem i Anthonym McCartenem. Jego nominacja została jednak natychmiast zawieszona: "- W świetle niedawnych, bardzo poważnych zarzutów BAFTA poinformowała pana Bryana Singera, że jego nominacja za 'Bohemian Rhapsody' została zawieszona ze skutkiem natychmiastowym. BAFTA uważa rzekome zachowanie za zupełnie nieakceptowalne i nieprzystające do jej wartości" - poinformowała w oświadczeniu Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. 

Reżyser "Bohemian Rhapsody" oskarżony o molestowanie seksualne

Bryan Singer nie przyznaje się do winy, a zarzuty określa jako "absurdalne". O molestowanie seksualne, oskarża reżysera "Bohemian Rhapsody" Victor Valdovinos, aktor, który współpracował z nim na planie filmu "Uczeń szatana". Twierdzi on, że za kulisami produkcji, reżyser miał chwytać 13-letniego wówczas aktora za genitalia. Z kolei dwóch innych mężczyzn, przyznaje że w wieku nastoletnim (15 i 17 lat) uprawiali seks z Singerem w jego posiadłości w Beverly Hills.

Bryan Singer został wyrzucony z planu "Bohemian Rhapsody" trzy tygodnie przed zakończeniem zdjęć do filmu. Nadal widnieje jednak jako jego jedyny reżyser z powodu regulacji prawnych.

SPRAWDŹ TEŻ: BAFTA 2019 "Zimna wojna" z czterema nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej!