15 września 2019 roku zmarł Ric Ocasek. Amerykański piosenkarz, znany przede wszystkim jako wokalista pop-rockowego zespołu The Cars miał 75 lat. Muzyk znany z przeboju "Drive" został znaleziony martwy w apartamencie w Nowym Jorku. Jak wynika z pierwszych doniesień zza oceanu, śmierć artysty nastąpiła z przyczyń naturalnych. Przy muzyku była jego trzecia żona, sławna modelka Paulina Porizkova. Wokalistę The Cars cieszył się szacunkiem i uznaniem w świecie muzyki rockowej. W mediach społecznościowych wspominają go takie gwiazdy, jak Bryan Adams, Billy Idol i Flea z Red Hot Chilli Peppers.

Rick Ocasek zawodowo

Ric Ocasek urodził się 23 marca 1944 roku w Baltimore w stanie Maryland na wschodnim wybrzeżu USA. Gdy miał 16 lat, jego rodzina przeprowadziła się do Cleveland w stanie Ohio. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1968 roku. Największe sukcesy odnosił w latach 1978-1988 z rockowym zespołem The Cars, którego był głównym wokalistą, gitarzystą i autorem piosenek. Największe hity grupy to "Drive", "Just What I Needed", "My Best Friend's Girl", "You Might Think" i "Good Times Roll". Spełniał się także w roli producenta muzycznego oraz malarza.

Rock Ocasek  - żony, dzieci

Rick Ocasek aż trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Pierwszy raz ożenił się w bardzo młodym wieku, ale szybko się rozwiódł i w 1971 roku wziął ślub ze swoją drugą żoną, Suzanne Ocasek. Nadal będąc mężem Suzanne, w 1984 roku na planie teledysku do singla "Drive" poznał 18-letnią supermodelkę Paulinę Porizkovą. Ocasek i Porizkova pobrali się 23 sierpnia 1989 roku na należącej do Francji wyspie Saint-Barthélemy na Oceanie Atlantyckim. W maju 2018 roku Porizkova ogłosiła publicznie, że od roku żyją w separacji.

Rick Ocasek miał sześciu synów - po dwóch z każdego ze swoich trzech małżeństw. Jego najstarszy syn, Christopher (ur. 1964) był również wokalistą i założycielem rockowej grupy Glamour Camp.

Zobacz zdjęcie Rocka Ocaska z żoną i synem w GALERII >>