Wybić się w świecie mody nie jest łatwo. Wiele polskich marek próbuje swoich sił na zagranicznym rynku, ale nie każdemu się udaje. Wszystko zaczęło się w 2012 roku, gdy z dnia na dzień najpopularniejszy zdjęciem  na Instagramie stała się fotografia Justina Biebera obranego w koszulkę „Doing Real Stuff Sucks” autorstwa polskich projektantek – Arety Szpury i Karoliny Słoty (Local Heroes). Lawina ruszyła i dziś ubrania marki Local Heroes noszą Ellie Goulding, Selena Gomez czy Rihanna.

Dziś to nie jedyna marka, która może pochwalić się takim osiągnięciem. Zagraniczne gwiazdy coraz chętniej sięgają po polskie marki. Zaledwie kilka dni temu podczas wizyty w Polsce księżna Kate Middleton zachwyciła wszystkich sukienką od Gosi Baczyńskiej oraz pokazała się z kopertówką jednej z jej ulubionych marek - poznańskiej firmy Etui Bags

ZOBACZ: KATE MIDDLETON w sukience Gosi Baczyńskiej! Księżna Kate wybrała kreację polskiej projektantki! Jak wyglądała?

Od niedawna ogromną popularnością cieszą się projekty marki La Mania, w których mieliśmy okazję zobaczyć Nicole Scherzinger, Ellie Goulding czy Kourtney Kardashian.

ZOBACZ: KOURTNEY KARDASHIAN w sukience La Manii!

Popularną projektantką stała się także Magda Butrym, a w jej projektach mieliśmy okazję zobaczyć Alessandrę Ambrossio, Kim Kardashian czy Rosie Huntingon- Whiteley. Świetnie na zagranicznym rynku radzi sobie także marka MISBHV. Ich ubrania szczególnie umiłowała sobie Rihanna oraz Bella Hadid. 

Zaledwie miesiąc temu, topmodelka Gigi Hadid  pokochała innego polskiego projektanta - widziana była w jeansowej kurtce z najnowszej, wiosennej kolekcji projektanta Krzysztofa Stróżyny oraz różowym komplecie, również jego projektu. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia zagranicznych gwiazd w polskich markach!