Savage x Fenty Show było tym wszystkim, czym pokaz Victoria's Secret chciałby być - krzyczą nagłówki amerykańskich serwisów modowych. Głosy zachwytu nad spektakularną prezentacją nowej kolekcji bielizny Rihanny nie cichną w mediach już od ponad tygodnia. Z jakiego powodu? - Nazwanie tego show "pokazem" byłoby niedźwiedzią przysługą. To był koncert, plan teledysku na żywo, multidyscyplinarny spektakl i pokaz mody zamknięty w jednym spektakularnym widowisku trwającym 40 minut - napisała podekscytowana redaktorka serwisu modowego fashionista.com w relacji z tego wydarzenia. Jeśli więc Rihanna rok temu wzbudziła żywe zainteresowanie świata mody swoim pierwszym pokazem Savage x Fenty, to tym razem trzeba już raczej mówić o rozpoczęciu prawdziwej rewolucji.

Pokaz bielizny Rihanny hitem nowojorskiego Fashion Week

Dlaczego prezentacja kolekcji Savage x Fenty była inne niż wszystkie? Zacznijmy od tego, że goście nie mogli mieć ze sobą telefonów. Fotografowanie i nagrywanie wideo w końcu pozostawiono profesjonalistom. Co więcej, jak donoszą osoby obecne na pokazie, Rihanna osobiście rozpoczęła show w towarzystwie tancerek. To jednak nic w porównaniu z tym, co działo się potem. Na scenie - bo tak właściwe należałoby nazwać wybieg - wystąpiły takie gwiazdy muzyki, jak DJ Khaled, Migos, ASAP Ferg i Halsey.

Seksowną bieliznę na tle wielowymiarowej scenografii prezentowały na sobie nie tylko takie supermodelki, jak Gigi i Bella Hadid, Joan Smalls i Cara Delevingne, ale także dziewczyny o niestandardowych kształtach, niepełnosprawni, transpłciowa aktorka Laverne Cox, a nawet znana z "RuPaul's Drag Race" drag queen, Aquaria.

Marka Rihanny bezpardonowo poszerza więc obowiązującą powszechnie definicję kobiecego piękna i tym samym robi kolejny milowy krok w kierunku kiełkujących od jakiegoś czasu przełomowych zmian w świecie modelingu, jak i całego przemysłu modowego, a biorąc pod uwagę status założycielki - także w globalnej popkulturze.

Savage x Fenty Show 2019 - gdzie obejrzeć?

Internetowa relacja z pokazu Savage x Fenty trafi do sieci w piątek, 20 września. Ma być jednak dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników platformy Amazon Prime Video. Krótką zapowiedź wideo możecie obejrzeć już teraz poniżej, a zdjęcia znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Modelka zaczęła rodzić na pokazie bielizny Rihanny