Fani muzyki pop obchodzą dziś wielkie święto. 29 lat kończy bowiem ikona ich ulubionego gatunku – Rihanna. Gwiazda przyszłą na świat 20 lutego 1988 roku na Barbadosie. Jej prawdziwe pełne imię i nazwisko brzmią Robyn Rihanna Fenty. Jak wyglądała jej muzyczna kariera, która od początku mocno wiązała się z modą?

ZOBACZ: LADY GAGA, RIHANNA, JENNIFER LOPEZ I ADELE Gwiazdy na rozdaniu Grammy 2017

Twórczość Rihanny to R'n'B z wpływami tanecznej muzyki z Karaibów, jamajskiego dance hall z elementami reggae i hip-hopu. Równocześnie młoda wokalistka jako inspirację wymienia twórczość Alicii Keys i Beyonce.

Rihanna śpiewała już od 7 roku życia, a pierwszy kontrakt podpisała z wytwórnią Jaya-Z w 2005 roku, mając zaledwie 17 lat. Latem 2005 roku ukazał się debiutancki album Rihanny, zatytułowany "Music of the Sun”. Wśród gości na płycie pojawiają się Kardinal i Elephant Man.

Po wielkim sukcesie debiutanckiej płyty Rihanna w niespełna rok przygotowała kolejny album. Krążek "A Girl Like Me" ukazał się wiosną 2006 roku. Ten również okazał się wielkim przebojem!

Trzecia płyta młodziutkiej gwiazdy, po dziś dzień uznawanej za królową dancehallu, ukazała się wiosną 2007 roku. Album "Good Girl Gone Bad". Tym razem wokalistka postawiła na szybsze utwory, jak choćby pilotujący płytę przebojowy singiel "Umbrella", który był przebojem numer 1 na niemal wszystkich światowych listach przebojów!

Po niej Rihanna wypuściła na rynek jeszcze kilka krążków, w tym m.in. "Rated R" z listopada 2009 roku, "Loud" z listopada 2010 oraz singiel "We Found Love" z września 2011 roku.

POLECAMY TEŻ: KATARZYNA MOŚ Zwyciężczyni polskiej Eurowizji na okładce Playboya!

Rihanna zawładnęła nie tylko rynkiem muzycznym, lecz także serwisami społecznościowymi. Gwiazda w zaledwie kilka lat stała się najpopularniejszą artystką serwisów Facebook (ponad 46 milionów fanów!) i Twitter (ponad 9 milionów fanów!). Na Instagramie śledzi ją prawie 50 milionów fanów!

To właśnie miedzy innymi tam gwiazda zamieszcza dużo swoich zdjęć - nie tylko z koncertów i studia nagraniowego, lecz także z gal i imprez, na których się regularnie pojawia.

Za każdym razem Barbadoska robi podczas nich piorunujące wrażenie, sięgając po kreacje od największych światowych projektantów. Lub po te, która zaprojektowała sama.

Zobaczcie w naszej GALERII 29 najciekawszych wcieleń Rihanny z ostatnich lat.

Które z nich wejdą do kanonu światowej mody na długie lata. Jak myślicie?