Nie żyje Rip Torn. Amerykański aktor znany w Polsce przede wszystkim z roli Szefa MiB Zeda w wielkim kinowym hicie końca lat 90. "Faceci w czerni" i jego kontynuacji z 2002 roku, zmarł otoczony bliskimi 9 lipca w swoim domu w Lakeville w stanie Connecticut. Sprawdź poniżej, co wiemy o jego życiu osobistym i imponującej karierze w Hollywood.

Rip Torn prywatnie i zawodowo

Rip Torn przyszedł na świat 6 lutego 1931 roku w mieście Temple w Teksasie jako Elmore Rual Torn Jr. Do jego największych osiągnięć zawodowych z pewnością należy zaliczyć nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie "Moje Cross Creek".

Uznanie w branży zdobył przede wszystkim dzięki występom w popularnym amerykańskim sitcomie "The Larry Sanders Show", za które aż sześciokrotnie był nominowany do nagrody Emmy. Wygrać udało mu się raz, w 1996 roku.

Rip Torn jest także laureatem American Comedy Award na najzabawniejszą drugoplanową rolę męską oraz dwóch nagród CableACE. Aktor był także dwa lata z rzędu - w 1997 i 1998 roku - nominowany do nagrody Złoty Satelita.

Rip Torn był żonaty trzy razy, miał sześcioro dzieci i czworo wnucząt. Jego pierwsze małżeństwo z aktorką Ann Wedgeworth trwało 10 lat, od 1951 do 1961 roku. Para doczekała się córki, Danae Torn.

W 1963 roku gwiazdor poślubił aktorkę, Geraldine Page, z którą był aż do jej śmierci w 1987 roku. Owocem ich związku była córka, Angelica Page oraz bliźniaki: aktor Tony Torn i profesor Jon Torn.

W 1989 roku Torn ożenił się z kolejną aktorką, Amy Wright. Para doczekała się dwóch córek, Katie i Claire Torn.

Zobacz zdjęcia Ripa Torna z różnych okresów jego życia i kariery w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Cameron Boyce - na co zmarł? Rodzina ujawniła przyczynę śmierci 20-latka