Rola przewodniczącego jury festiwalu filmowego w Cannes narzuca Robertowi de Niro powściągliwość w wypowiedziach, ale chociaż nie może on udzielić podczas trwania imprezy żadnego wywiadu, nie zmienia to faktu, że ciągle mówi się o jego projektach filmowych.

Jak podaje The Hollywood Reporter i Deadline, Robert de Niro widziany jest w roli Bernarda Madoffa w filmie, nad którym pracuje amerykański kanał telewizyjny HBO. Projekt pochodzi z Tribeca Films, czyli firmy De Niro, co w sposób oczywisty pozwala obsadzać w roli głównej właśnie jego. Filmowa produkcja telewizyjna ma być adaptacją książki Diane Henrique zatytułowanej „The Wizard of Lies: Bernie Madoff and the Death of Trust”, która opowiada o wielkim skandalu finansowym, który wybuchł w 2008 roku, a którego autorem był właśnie Bernard Madoff. Przestępstwo przyniosło mu miliardy dolarów, ale również karę 150 lat więzienia, którą odbywa aktualnie w więzieniu w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych.

Stacja HBO potwierdziła zainteresowanie serialem telewizyjnym, który mógłby być równie dużym sukcesem co „Rodzina Soprano”, „Seks w wielkim mieście”, czy „Sześć stóp pod ziemią”. HBO ma również na swoim koncie relację zza kulisów wyborów prezydenckich z 2008 roku w Stanach Zjednoczonych (z Julianne Moore w roli Sary Palin) oraz aferę Madoffa w planach.

Wiedząc, jak wielką postać potrafi stworzyć Robert de Niro (przypomnijmy chociażby Jake`a La Mottę we „Wściekłym byku”, czy legendarnego już Ala Capone) możemy tylko z niecierpliwością oczekiwać na zagranego przez niego największego oszusta XXI wieku.