Robert Lewandowski jest jedną z gwiazd, które przyłączyły się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Marcin Prokop oferuje kapelusz, piłka to aukcja od Oliviera Janiaka, suknia ślubna od Anny Starmach, polonez od Filipa Chajzera, czy weekend na Islandii z Jessicą Mercedes. Robert Lewandowski przekazał na aukcję charytatywną naprawdę nietypowy prezent, który podzielił jego fanów. Jedni są zachwyceni, a inni podchodzą do jego pomysłu sceptycznie... Co Robert Lewandowski przekazał na aukcję WOŚP 2018?

Robert Lewandowski - aukcja dla WOŚP 2018

Robert Lewandowski postanowił wystawić na aukcję dla WOŚP... figurę samego siebie zbudowaną z 70 tys. klocków Lego! Podobizna piłkarza została wykonana w skali 1:1. Aktualna cena figurki Lewego z LEGO to 10 200 złotych! O aukcji, Lewandowski poinformował fanów na swoim Facebooku, a ich komentarze były podzielone. Niektórym bardzo spodobał się pomysł piłkarza, ale innym nie do końca:

"Ha ha ha, co to ma być?"

"Nie świruj Lewy, weź pyknij Jurkowi tygodniówkę na WOŚP i będzie GIT."

"Lewy dałbyś jedno z swoich Ferrari, a nie LEGO." 

Robert Lewandowski oprócz swojej podobizny, wystawił na aukcję również dwa bilety na mecz Bundesligi w Monachium w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018.